Proměněná penalta byl důležitý moment v utkání, ví Ondra Školník

O.Školník jaro 16

Slavičín – /Rozhovor/ V zápase patřil k nejlepším. Fotbalista Ondřej Školník proměnil pokutový kop po faulu na sebe a celé utkání operoval na velkém prostoru. S odstupem času hodnotí povedené utkání v Brumově.

Co sis sliboval od zápasu Brumov-Slavičín, splnilo tohle utkání tvou představu?

Do Brumova jsme jeli pro tři body a to se nám splnilo. Očekávali jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Věděli jsme, že musíme být trpěliví a že fotbalová kvalita je na naší straně. Brumov bojoval a nedal nám nic zadarmo, ale utkání až na pár ostřejších zákroků proběhlo v poklidu a v rámci mezí. Jsme rádi za tři body.

Byla na tebe penalta. Vypadalo to, že si hodně otřesen a přesto si šel na penaltu. Věřil sis opravdu tak hodně?

Trošku jsem předpokládal, že by balon mohl po centru propadnou až úplně dozadu, což se taky stalo. Pepa Bartozel chtěl balon odpálit pryč, ale já tam vletěl o chvilku dřív a místo balonu mě trefil do prsou. Šlupka to byla dobrá, ale oklepal jsem se z toho a ani na chvilku jsem nezapochyboval, že bych nešel kopat nebo že bych ji nedal. Věřil jsem si hodně. Na nějaké pravidlo o tom, že faulovaný hráč by neměl kopat já nevěřím, je to jen v hlavě. Buď se na penaltu cítíš nebo ne. Byl to ale důležitý moment v utkání a až po zápase jsem si uvědomil, že nám to dodalo potřebný klid do dalšího průběhu.

Výsledek vypadá velmi dobře. V čem jste přehrávali Brumov nejvíc?

Hodně nám pomohl brzký gól, který padl už ve 14.minutě. Pak se asi určitě prokázala kvalita našeho týmu, kdy jsme lépe drželi míč a v podstatě nepouštěli Brumov do žádných vážnějších šancí. Brumov ale konkuroval v nasazení a houževnatosti. Dále mě pak jen mrzí, že jsme neproměnili některé z dalších šancí, kterých bylo požehnaně a rozdíl ve výsledku mohl být klidně i větší. To nás ale trápí skoro celou sezonu a na jaře obzvlášť. Na tomto musíme zapracovat.

Chtěl by si více takových utkání? Prožíváš je hodně?

Nijak obzvlášť to neprožívám a myslím, že nikdo z kluků to nebere nijak jinak, než že to je jen další mistrák. Spíš pro lidi tady v okolí je to hodně diskutované téma, každý si obhajuje ten svůj tým kterému fandí. Ano, je to trochu jiné, než kdybychom hráli třeba proti Dolnímu Benešovu, ale spíš v tom, že se všichni známe a že si proti sobě zahrajeme. Proběhnou nějaké hecovačky, sázky, ale to je tak všechno.

Podruhé v sezóně jste porazili Brumov, je mužstvo o tolik silnější?

Nechtěl bych to nějak srovnávat. V podstatě to ani nejde. Brumov to až na pár vyjímek hraje všechno se svými odchovanci a vlastními hráči, což je obdivuhodné. U nich nastupují ročníky 2000, kdežto u nás hrají zkušení borci protřelí vyššími soutěžemi. V budoucnu z toho budou určitě těžit. Brumovu navíc odešel v zimní přestávce Dan Horáček a Tomáš Dekleva. Navíc nemohl hrát Martin Kolář a nenastoupil Laďa Strnad. Naše mužstvo má velkou sílu a velkou kvalitu. Už jsem to říkal před začátkem jarní části. Vhodně se kádr doplnil o Jirku Veleckého a Dana Horáčka, navíc se uzdravil Pavel Kříž, který je velice platný v útoku a hodně nám na podzim chyběl. Máme v týmu hráče, kteří prošli první, druhou i třetí ligou. Takže rozdíl musel jít vidět. Bylo by něco špatně, kdyby ne.

Utkání sledovalo 650 diváků. Neočekával si přece jenom více lidí?

Nějak jsem návštěvu nevnímal, ale myslím, že byla slušná. Samozřejmě bych byl rád, kdyby došlo co nejvíce, ale ve Štítné byla pouť, tak asi tam se nějací fanoušci zapomněli. (smích)