Skvělý finiš v Nových Sadech nám získal cenný bod

Nové Sady jaro 16/Nové Sady/ Do venkovního utkání na půdě Nových Sadů jsme vstupovali posilněni vítězstvím nad Karlovicemi. Utkání se nevyvíjelo dle našich představ a v tomhle zápase jsme ukázali obrovskou vůli po vyrovnání, kdy jsme dokázali smazat dvoubrankové manko domácího týmu.

2:2 (0:0)

FC TVD Slavičín
Branky: Školník z pen., Velecký
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, Elšík, Lukaštík, Mezírka – Goňa, Horáček, Školník, P. Švach, Gettler – Kříž
Střídali: Velecký
Rozhodčí: Šamárek Jan – Šafrán Daniel, Kotala Filip. Delegát: Mužík František
Počet diváků: 112

Komentář k utkání:

Od začátku utkání jsme viděli oťukávání z obou stran. Hra se přelévala ze strany na stranu bez významnějších momentů. První vytrhnutí nám přinesla 17.minuta, kdy si slavičínský Gettler vybojoval míč za hranici vápna a zakončil akci střelou, kterou domácí brankář se štěstím vyrazil. O chvíli později využívá Kříž nedorozumění obrany a sám se řítí na gólmana, ten jeho střelecký pokus vyráží na roh. V tomto bodě utkání jsme jasně lepší. Horáček se šikovně uvolňuje na středu hřiště, přihrává Goňovi na pravou stranu a od něj jde dobrý centr na Kříže, který podstupuje souboj s gólmanem. Odpískává se sporný faul a díky tomu bylo Křížovi zabráněno ve skórování. Posledních 15 minut první půle už žádný zajímavý moment nepřinesl. Převážně se jenom bojovalo ve středu hřiště bez větších šancí.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Nové Sady. Jeden z domácích hráčů trestuhodně zahodil svoji šanci, kdy střílel slabě a Vypušťák jeho pokus bez problému chytil. Poté jsme upozornili dobrou hlavičkou Petra Švacha, ale domácí brankář ji pěkně chytl. Nedáš, dostaneš platilo i v tomhle případě. Nejprve ještě Vypušťák skvělým zákrokem dokázal vytěsnit střelu na roh, ze kterého se následně domácí dostali k penaltě. Roh rozehráli na krátko, dobře nás vykombinovali a jejich hráč postupoval z boku do vápna, kde šikovně padá přes nohu Mezírky. Penalta! Tu s přehledem proměnili a Sady se tak ujali vedení. Na to jsme reagovali střídáním, kdy se do hry dostal Jirka Velecký. V této fázi zápasu nás Vypušťák drží nad vodou, v jasné šanci vychytal hráče Nových Sadů. Ani tohle varování nás neprobudilo, proto přišla druhá chyba hostujícího celku. Mezírka zbytečně ztrácí míč na hranici šestnáctky a domácí hráč okamžitou střelou trefuje levou šibenici. Zbraně jsme nesložili a rozhodčí v 78.minutě ukazuje na penaltový puntík. Petr Švach se šikovně uvolnil a pronikal do vápna, kde ho poslali nedovoleně k zemi. Ondra Školník nedá brankáři šanci a tak snižujeme na rozdíl jednoho gólu. V poslední desetiminutovce nás stále drží Vypušťák, který likviduje samostatný nájezd po jednom z brejků. Přeskupili jsme řady a Pavel Elšík se vysouvá na pozici třetího útočníka. Nejprve krásnou střelou Školník zpoza vápna míjí jen těsně domácí svatyni. Další šancí pohrdl Petr Švach, kdy po centru netrefuje ideálně míč a ten letí vysoko nad. Hrálo se nastavení a vypadalo to, že Sady udrží vedení, ale závěrečný tlak přece jenom vyústil ve vyrovnávací branku. Míč se dostal na středu hřiště ke Kociánovi, ten pěknou přihrávkou nachází Goňu v náběhu, který ostrým centrem nachází Veleckého a ten uklízí míč za zády domácího brankáře. O minutu později končí utkání.

Pozápasové komentáře:

,,Začali jsme vlažně, přizpůsobili jsme se hře domácích místo toho, abychom dali branky, tak jsme pořád na něco čekali. Do druhého poločasu naši nejzkušenější hráči hráli zbytečně složitě místo toho, aby to zjednodušili. Potom padla penalta, která byla jako blesk z čistého nebe a o chvíli později nás srazil druhý gól. Zpátky do hry jsme se dostali penaltou a v 93.minutě jsme vyrovnali Jirkou Veleckým, který přijel z Veselé, což bylo fantastické. Bod bereme. Když se na to podívám s ohledem na celý zápas, tak si myslím, že je to spravedlivá remíza,“ hodnotí utkání v Nových Sadech trenér Otépka.

Napsali o nás:

Zmar na Sadech. Hanáky zchladil gól v nastavení – olomoucký deník

Cestoval Velecký zařídil v nastavení Slavičínu bod – zlínský deník

FOTOGALERIE

Nové Sady – Slavičín