Slavičín bodoval doma konečně naplno

VKK jaro 16

/UT Hrádek/ V dalším domácím utkání, hraném z důvodu nepříznivého počasí na umělé trávě v Hrádku, změřili své síly naši hráči s dalším soupeřem ze spodních pater tabulky. A i tentokrát se soupeř z Velkých Karlovic ukázal v dobrém světle, ale v konečném důsledku jsme po zásluze zvítězili.

FC TVD Slavičín

2:0 (1:0)

Branky: Horáček, P. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, Elšík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Horáček, Goňa – Velecký, Kříž
Střídali: Bartoš, Švach M. ml., Hyžík

Komentář k utkání:

Ještě se divák nestihl ani rozkoukat a už se mohlo měnit skóre utkání. To když hned v první minutě si naše obrana nestihla rozebrat hostující útočníky. A právě jeden z hostujících útočníků se řítil sám na brankáře domácích, včasným vyběhnutím Vypušťák 100% šanci hostů zmařil. Naši hráči se od této doby soustředili spíše na hru ze zajištěné obrany a ke slovu jsme se proto dostali až po deseti minutách hry. Po zachycení nahrávky ve středu hřiště a následné brejkové situaci se dostal k zakončení Pavel Kříž, jehož střela byla obránci hostů sražena na rohový kop. Další pohledná akce po ose Školník – Švach – Kříž ze 16.minuty končí opět těsně vedle svatyně hostů. Hra od 20.minuty ztratila na atraktivnosti, obě mužstva spíše nakopávala, hra se odehrávala mezi šestnáctkami, domácím hráčům vázla kombinace, kupily se nepřesnosti. Soupeř hrozil zejména ze standardních situací. A tak, když už to vypadalo, že bude bezbrankový výsledek i v poločase, dostal se k míči na středu hřiště Horáček. Jeho střela z 20ti metrů s přispěním lehké teče hostující obrany skončila v síti soupeře – 1:0.

Po poločasovém rozboru v kabině nastoupili domácí hráči do druhé půle jako vyměnění. Zlepšil se zejména pohyb mez míče, přesnost nahrávek a kombinační hra směrem dopředu. Šance tak na sebe nenechaly dlouho čekat. V 50.minutě se k odraženému míči dostal Velecký, bohužel jeho střela z bezprostřední blízkosti se mezi tyče nevešla. Za dalších šest minut se už ovšem domácí hráči i diváci dočkali. To když si na dlouhý nákop za obranu zaběhl Petr Švach a po zaváhání hostujícího brankáře se zmocnil míče a ten pak pohodlně uklidil do prázdné brány – 2:0. I nadále naši hráči hýřili aktivitou, vycházela nám zejména křídelní hra a soupeře jsme začali přehrávat. Nicméně i soupeř nesložil zbraně, hrál taktéž aktivně a tak se hra musela divákovi líbit. V 80.minutě se mohlo skóre měnit potřetí, Horáčkova střela a teč Kříže však skončila na tyči, následná dorážka Goni pro změnu v rukavicích hostujícího brankáře. Závěr utkání jsme si pohlídali a tak zejména díky zlepšenému výkonu v druhé půli jsme se dočkali první jarní výhry na domácí půdě.

Pozápasové komentáře:

,,Za tři body jsme dnes opravdu rádi.  Karlovice jsou nepříjemným soupeřem, vždy to bývá o jedné brance a to se i dnes ukázalo. První půle nebyla z naší strany až tak vydařená, ale trpělivostí a zlepšením ve druhé půli jsme si však výhru plně zasloužili. Pochvalu zaslouží celý tým, na klucích bylo znát, že dnes jdou za vítězstvím. A za to jim patří obrovské uznání,“ uzavírá své hodnocení asistent trenéra Michal Švach.

Napsali o nás

Slavičín opět na jaře bodoval, porazil Velké Karlovice – zlínskýdenik.cz

VKK nenapodobily Vsetín a ve Slavičíně body neurvaly – valasskyfotbal.cz

FOTOGALERIE

Slavičín – Karlovice – slavicin.rajce.idnes.cz