V rozhodující šanci jsem bohužel zavřel oči, přiznává Martin Goňa

Martin Goňa jaro 16

Slavičín – Fotbalový univerzál Martin Goňa o víkendu nastoupil netypicky z levé strany a v zápase proti Frýdlantu se vyplatil jeho důraz v pokutovém území, kdy vstřelil svoji první branku za áčko Slavičína.

Do utkání jsme měli přímo raketový vstup, na kterém se podílel univerzál Martin Goňa. ,,Bylo to nedorozumění jejich obrany. Obránce si myslel, že brankář vyběhne, ale on nevyběhl a tak jsem se dostal k míči a hlavou jsem to protečoval za záda brankáře. Spíš to byl takový šťastný gól,“ popisuje svoji branku. Domácí poté srovnali hru a nakonec i vyrovnali. ,,Měli jsme tam ještě velkou šanci Školni(pozn. Ondřej Školník), ale tu jsme nedali a pak zbytečně inkasovali. Myslím si, že nám brzký gól spíše uškodil,“ vysvětluje možnou příčinu vyrovnání.

,,Ve druhém poločase už to byla spíše přetahovaná. Bylo to o tom, kdo dá gól, který nakonec ani nepadl, i když jsme šance měli,“ komentuje děj druhé půle a sám popisuje svoji další velkou šanci. ,,Já jsem tam měl ještě jednu velkou šanci, po centru jsem hlavičkoval na malém vápně, ale bohužel jsem zavřel oči a hlavička šla nad,“ povzdechl si Martin nad špatným zakončením.

Pro tohoto mladého hráče to byla zároveň první trefa v našem áčku. ,,Je to tak, byla to moje premiérová trefa za A-mužstvo. Do kabiny za to samozřejmě něco přinesu, pokladník se už přihlásil.(smích) Dokonce mi volali kluci z Rokytnice (pozn. bývalý klub), že se na mě chystají, takže toho budu mít hodně.“

O víkendu nás čeká nepříjemný soupeř z Karlovic. ,,Myslím si, že to bude hodně těžké utkání. Neprohráli, dostali jenom jednu branku a hrají navíc o záchranu. Tohle bude opravdu hodně bojovné utkání,“popisuje očekávání od blížícího se utkání.