Dan Horáček: Za první gól mi to kluci v šatně rádi spočítají

Dan Horáček jaro 16

/Rozhovor/ Hned v prvním mistrovském zápase se ukázalo, že zimní posila Daniel Horáček bude přínosem. Podařilo se mu vsítit gól a lepší začátek nového angažmá si nemohl přát. Přitom nebylo vůbec jasné, zda-li vůbec do utkání nastoupí. 

Jaké to bylo hájit barvy Slavičína v mistrovském utkání? Doposud jsi hrál divizi jen v konkurenčním Brumově. Byl jsi nervózní?

Trochu nervózní jsem byl, ale zároveň jsem se velmi těšil, protože zimní přestávka byla dlouhá a hráli se jen přípravné zápasy. Byl jsem rád, že jsem mohl nastoupit v základní sestavě, protože je ve Slavičíně velká konkurence a každý by si zasloužil hrát. Snažil jsem se dát do zápasu maximum a pomoci tak klukům na hřišti.

Podařilo se ti vstřelit branku. Lepší začátek tvého nového angažmá sis asi přát nemohl,co?

Z gólu mám velkou radost, protože jsem v Brumově platil za svátečního střelce. Dostal jsem krásnou přihrávku od Školni(pozn. Ondřej Školník) a já už to měl docela snadné. Nakonec míč, i s trochou štěstí, skončil v síti. Hned mi bylo hlášeno, že se za to něco dává do kasy, takže mi to určitě kluci v šatně rádi spočítají.(smích)

Jak se ti líbil výkon týmu v Dolním Benešově?

Trenér měl soupeře dobře nastudovaného, takže nás upozornil na jejich přednosti a myslím si, že nás ničím nepřekvapili. Hodně nakopávali, ale naše defenziva pracovala výborně a k ničemu soupeře nepustila.

Vyhovuje ti post podhrotového útočníka? Přece jen v Brumově jsi hrál spíše krajního nebo středního záložníka.

Ano, v Brumově jsem hrával spíš zleva, což mi moc nevyhovovalo, protože jsem vyrůstal jako středový hráč. Když mi trenér řekl, že se mnou počítá na podhroťáka, měl jsem z toho trochu obavy, ale v přípravných zápasech jsem se tam cítil dobře. Nemusím se tolik starat o defenzivu, ale zase se ode mě bude čekat nějaký ten gól. Na to nejsem tolik zvyklý.(úsměv)

Jednání s Vlachovicemi se táhla. Věřil si stále ve zdárný konec, že se obě strany domluví?

Jednání bylo vypjaté až do poslední chvíle, kdy jsem ještě 2 dny před zápasem nevěděl, jestli budeme moct s Dominikem(pozn. Plškem, oba jsou z Vlachovic) nastoupit. Věřil jsem, že se oba kluby nakonec nějak domluví. Bylo to už vážně na hraně, ale v pátek po tréninku jsme se dozvěděli, že se to dotáhlo do vytouženého konce.