Utrápená výhra v generálce s Luhačovicemi

Luhačovice příprava/UT Hrádek/ K poslednímu přípravnému zápasu před jarními odvetami k nám tentokrát přijelo mužstvo z nedalekých Luhačovic. Narazili jsme ale na tuhý odpor, kdy jsme si místy nevěděli rady. Nakonec jsme otočili nepříznivý stav a soupeře zasypali 4 góly.

FC TVD Slavičín

4:1 (2:1)

Branky: Elšík, Velecký, Mezírka, P. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Vypušťák – Goňa, Elšík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Plšek, Školník, Horáček, Šindler – Kříž
Střídali: Jelínek, Kocián, Floreš, B. Fojtík, Velecký
Sestava FK Luhačovice
Kořenek Jakub (Kuchař) – Talaš, Košák, Kořenek Jan (70. Bartek), Pantálek, Červenka B., Červenka O., Popelka (20. Liška (75. Jelínek)), Polách, Bartek (45. Bernátek), Červenka D.

Komentář k utkání:

Od začátku soupeř ukazoval, že je kvalitní. Hosté hráli ze zajištěné obrany, dobře vyplňovali střed hřiště a dobrým pohybem nepouštěli naše hráče ke kombinační hře. Ovšem první, kdo mohl pozměnit bezbrankový stav byli již ve 4.minutě domácí. Krásnou ,,českou uličkou“ byl ke skórování vyzván Mezírka, ovšem nabídnuté šance se poněkud zalekl a místo pokusu o kličku gólmanovi nastřelil jen nohy hostujícího brankáře. Za další dvě minuty musel bohužel pro svalové zranění střídat Pavel Kříž, místo něj tak dostala šanci nová akvizice pro jarní sezonu Jiří Velecký. Soupeř o sobě dal vědět v 10.minutě a hned z první šance po snadném zisku míče ve středu hřiště a následném přečíslení se dostává k zakončení a ujímá se vedení 0:1. Domácí na to zareagovali prakticky vzápětí, když za necelé dvě minuty zahrávali roh. Horáček přesným kopem našel hlavu Pavla Elšíka a ten uklidil míč do sítě soupeře – 1:1. V průběhu dalších minut se z naší strany vytratil pohyb, ztráceli jsme lehké míče a soupeř nás přehrával. Naštěstí pro naše barvy se nedostávali k přímému ohrožení brány, ale spíše hrozili ze standardních situací. Vedení na svoji stranu strhlo domácí družstvo ve 37.minutě, kdy se k odraženému míči v pokutovém území dostal Velecký a podařilo se mu protlačit míč do soupeřovi branky – 2:1. To bylo ze strany obou mužstev pro první půli vše.

Druhá půle již byla ze strany domácích poněkud lepší, zlepšil se pohyb bez míče i důraz v osobních soubojích. Zákonitě tak přišly i šance. Za zmínku stojí ta z 58. minuty, kdy šel sám na hostujícího brankáře Velecký, ale se zakončením však dlouho otálel. V 65. minutě jsme zahrávali standardní situaci a po nacvičeném signálu po ose Školník – Švach P. se k odraženému míči dostal Mezírka a jeho střela si našla přesný cíl 3:1. Po tomto gólu se naši hráči uklidnili a dostali se tak více do zápasu. Když už to vypadalo, že skončí zápas dvougólovým rozdílem, zachytili jsme rozehru soupeře na středu hřiště a rychlý brejk v podání Švach P. – Školník prvně jmenovaný chladnokrevně proměnil a zpečetil tak vítězství domácích na konečných 4:1.

Pozápasové komentáře:

,,Z dnešního zápasu si musíme vzít ponaučení. Přístup hráčů nebyl optimální, zřejmě jsme si mysleli, že po vítězství v Břeclavi se Luhačovice porazí sami. Pozdě jsme přistupovali k soupeři, bránili jen tak na půl a hlavně jsme příliš zbytečně ztráceli míč. Takový přístup by se nám nemusel v mistrovském zápase vyplatit,“ hodnotí kriticky trenér Otépka.

,,Soupeři jsme dokázali vzdorovat jen v první půli, ovšem i tak bych chtěl kluky pochválit za nasazení a bojovný výkon. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých kontrů. Po jednom brejku jsme šli dokonce do vedení, bohužel jen na krátkou dobu. Narůstající tlak soupeře jsme nezvládli a druhou branku jsme soupeři darovali. Druhý poločas jsme už odcházeli fyzicky a Slavičín zvyšoval tlak. Škoda, že jsme některé slibné akce nedotáhli do konce. Pro nás výborný kondiční zápas se silným soupeřem. Mrzí mě 2 branky ze standardních situací,“ zhodnotil utkání trenér hostujícího týmu Jan Jelínek.