Áčko nestačilo na dobře hrající mladíky ze Zlína

zlínská 19 příprava

/UT Hrádek/ K zápasu nastoupilo naše družstvo přímo ze zimního soustředění a na hráčích byla fyzická zátěž znát. Nedařilo se nám kombinovat, spoléhali jsme jenom na nakopávané míče a to úspěch nepřineslo. Mladíci ze zlínské ,,19“ nás po zásluze porazili.

FC TVD Slavičín

2:4 (1:2)

 

FC Fastav Zlín
Branky: Kříž, P. Švach z pen.
Sestava FC TVD Slavičín
1. poločas: Jelínek – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Plšek, Školník, Horáček, Šindler – Kříž
Střídali: Goňa, Hladík, Kalus

Komentář k utkání:

Od prvních minut se hrálo v ostrém tempu a zejména napadání dvěma až třemi hráči soupeře našim klukům dělalo velké problémy. Nemohli jsme se dostat k naší kombinační hře, neměli jsme střed hřiště, a tak jsme spoléhali jen na nákopy směřující na osamoceného Pavla Kříže. Paradoxně první, kdo se dostal k přímému ohrožení brány byli naši hráči, bohužel zakončení Kříže bylo nepřesné. Poté dvakrát zahrozili hosté a to vždy centry z naší levé strany. Do větší šance se ve 12. minutě dostal zaběhnuvší Petr Švach, s nabídnutou šancí však nenaložil dobře. V 15. minutě dali o sobě vědět i hosté a hned po standardní situaci a následné skrumáži se ujali vedení 1:0. Poté se hra odehrávala především mezi šestnáctkami. Hosté dobře kombinovali, napadali a neustálým pohybem dělali našim hráčům velké potíže. Proto další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 23. minutě se po nedůrazu v obraně z levé strany dostali k zakončení a ujali se dvougólového vedení. Naši hráči se připomněli zejména v závěrečné pětiminutovce první půle, kdy nejprve po přímém kopu z boku v podání Pepy Lukaštíka hlavičkoval Kříž těsně nad bránu a v další šanci po centru Plška už se tentýž hráč nemýlil a upravil tak poločasový výsledek na 1:2.

Do druhé půle obě družstva prostřídala, hra upadla z naší strany do průměru a spíše se na hřišti přitvrdilo. Soupeř byl však při chuti a tak postupně navýšil skóre až na hrozivých 1:4. Na konečný výsledek 2:4 upravil z penalty v 85. minutě Petr Švach.