Pavel Kříž: Na zápasy se těším, nervozita se snad nedostaví

Palko Kříž příprava

Slavičín – /ROZHOVOR/ Je to 9 měsíců a 13 dní, co jsme mohli naposledy vidět útočníka Pavla Kříže v ostrém zápase. Od té doby byl dlouhodobě zraněný. Nyní je však zpět. Má velkou chuť a je plný elánu vrátit se do své bývalé formy. ,,Snažím se brát si z každého tréninku co nejvíc to jde,“ povídá navrátilec na fotbalové trávníky.

Máš za sebou první týden přípravy. Jak ho hodnotíš?

Po dlouhé pauze jsem se těšil, ale měl jsem samozřejmě také strach, jak to budu zvládat. Ale po prvním týdnu přípravy můžu říct, že se zatím cítím překvapivě dobře a doufám, že to tak půjde dál.

Vzpomeneš si ještě na svůj poslední zápas, kdy si hrál?

Tak to vím poměrně přesně, bylo to druhé kolo jarní části proti Vítkovicím. Pamatuju si to hlavně kvůli dvěma brankám, které jsem v tomto zápase dal, celkově zápas končil 3:1. Pak přišly zdravotní potíže.

Je to tak, je to přesně 9 měsíců a 13 dní. Nyní jsi na tom po zdravotní stránce v pořádku?

Nyní se cítím dobře. Je mi ale jasné, že musím udělat něco se svou váhou, aby se potíže znovu neobjevily a získal zpět ztracenou formu.

Jaké to bylo vypadnout najednou z fotbalového světa? Bylo to těžké období, když si zranění vyžádalo tak dlouhou dobu léčení?

Během mé vynucené přestávky, která byla prozatím nejdelší, jsem si uvědomil, že s fotbalem ještě končit nechci. Po zdravotní stránce to určitě nebylo lehké období, bylo však vykompenzováno narozením dcery.

Veliká gratulace k narození dcery. Ty máš samozřejmě obrovskou chuť do tréninku, je těžké sám sebe ukočírovat, aby sis dával pozor a nic se ti nestalo?

Snažím se z každého tréninku brát co to jde, vidím kolem sebe velkou konkurenci, ale po dlouhé době netrénování je na místě také určitá opatrnost.

Chyběla ti kabina a parta ve Slavičíně?

Jednoznačně chyběla. Nebylo úplně příjemné účastnit se zápasů jako divák a nemoct se zapojit do hry. Klukům jsem však fandil.

Jak se ti zamlouvá soustředění na Všemině? Je to příjemné zpestření v přípravě?

Po fyzické stránce bude soustředění určitě náročné, ale k přípravě to patří. Věřím, že nás to posune vpřed a ještě více stmelí kolektiv.

Jak se těšíš na první přátelský zápas, nebudeš nervózní?

Na zápasy se těším, nervozita se snad nedostaví.

Co si slibuješ od nové trenérské dvojice a jak na tebe působí?

Oba i přes svůj mladý věk mají bohaté fotbalové zkušenosti, hráče znají, vzájemně se budou doplňovat a jejich přístup je pro nás v kabině novým impulzem.