Z Frýdlantu si hráči Slavičína odváží bod

Frýdlant jaro 16

/Frýdlant nad Ostravicí/ Před velmi slušně zaplněnou kulisou jsme vybojovali bod. Před zápasem se vyskytl problém v podobě nemoci našeho gólmana, proto jsme si narychlo vypůjčili brankáře ze Zlína. Michal Švec odehrál velice dobré utkání a i díky němu jsme odešli neporaženi.

1:1 (1:1)

Branky: Goňa
Švec – Kocián, Elšík, Košák, Mezírka – P. Švach, Plšek, Školník, Horáček, Goňa – Velecký
Střídali: Kříž
Rozhodčí: Macrineanu Jiří – Richtár Jaromír, Mankovecký Tomáš
Počet diváků: 346

Komentář k utkání:

Od začátku utkání jsme byli v držení míče a z toho vyplynula brzká gólová radost. Kocián centroval z půlky hřiště na Veleckého, ten propustil centr na nabíhajícího Goňu, který ukázal velký důraz a hlavou dostal míč za brankáře domácích. Poté domácí srovnali tempo a hra se začala kouskovat, často se přerušovala kvůli faulům na obou stranách. Další pohledná akce začala u agilního Petra Švacha. Zachytil na půlce rozehrávku soupeře, prošel až před vápno, kde vymyslel skvělou uličku na Ondru Školníka, který postupoval tváří v tvář gólmanovi, ale jeho střelu vytáhl skvělým zákrokem domácí brankář na roh. Po téhle akci se dostali ke slovu hráči Frýdlantu. Zahrávali přetažený rohový kop, kde byl nikým nehlídaný hráč, ten vracel z první hlavou a druhý domácí hráč, Adam Šigut, už měl jednoduchou práci. Stav je 1:1. Ani jsme se nestačili srovnat s vyrovnávací brankou a mohli jsme dokonce prohrávat. Jeden z domácích hráčů se uvolnil na levé straně a jeho střela jen těsně minula pravou tyč. Do konce poločasu stojí za zmínku neuznaný gól Plška pro hraniční ofsajd. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale opak byl pravdou. Hned v úvodu nás podržel skvělým zákrokem Švec, který vyrazil jedovatou střelu. Odpověděli jsme nejlepším možným způsobem. Centr Petra Švacha zakončoval osamocený Velecký na penaltě, jeho hlavička však postrádala přesnost. Ještě větší šance nabídla další pohledná akce sehraná z naší pravé strany, kdy po centru dobře hrajícího Kociána hlavičkoval Goňa, ten bohužel netrefil dobře míč a jeho hlavička končí vysoko nad. Do konce utkání jsme měli převahu, bohužel naše dobře vyhlížející akce skončily na nepřesnosti finální přihrávky, kterých bylo k naší smůle nespočet. Domácí pak hrozili zejména nákopy za naší obranu, s čímž jsme si ale poradili. Stav utkání tedy skončil 1:1.

Pozápasové komentáře:

,,Začali jsme velice dobře, byli jsme aktivní a zodpovědní. Z toho vyplynul první vstřelený gól. Poté jsme mohli dát na 2:0 a věřím, že pak bychom to už dotáhli do vítězného konce. Bohužel jsme nedali a nepohlídali jsme si standardní situaci, kdy soupeř vyrovnal. Druhý poločas jsme nastoupili vlažně, kdy Švech chytil tutovku domácích a od té doby jsme začali dobývat branku Frýdlantu, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól. Vyzdvihl bych výkon brankáře Švece, který byl obrovským přínosem, hru zklidnil. Bohužel musíme stále pracovat na zakončení,“ zhodnotil celé utkání trenér Milan Otépka.