Výborná druhá půle rozhodla o vítězství dorostu proti Brumovu

/UT Hrádek/ Odložené víkendové derby proti Brumovu se dohrávalo ve středu. Zápas nabídl minimum šancí, ale i tak padlo 5 branek. My díky zlepšené druhé půli obrátili nepříznivý stav ve svůj prospěch a naši dorostenci tak mohou slavit první jarní vítězství.

4:1 (0:1)

Branky: Dobiáš, Ondruš, Salajka, Staněk
Sestava: Böhm – Miklas, Ondruš, Dobiáš, Janků – Šoman, Svoboda, Salajka, Staněk – Melichařík, Fojtů
Střídali: Bařinka, Hrabina, J. Častulík

Prvních deset minut bylo z naší strany velmi aktivních, soupeř hrál ustrašeně a my toho mohli využít hned v 1. minutě, kdy se po rychlé akci a souhře ze středu hřiště dostal k přihrávce pod sebe Fojtů, ale jeho střílená přihrávka k naší smůle nenašla adresáta. Po 10 minutách se soupeř začal osmělovat, dostal se do hry a celý zbytek poločasu byl bohužel lepší, důraznější, rychlejší, lépe kombinoval a začal nás přehrávat, i když se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Výsledkem této jejich optické převahy byla ve 41. minutě vedoucí branka soupeře. Po odražené střele se dostal k zakončení Pjajko, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Do kabin šel proto soupeř s jednobrankovým vedením.

Poločasové ,,zemětřesení“ zřejmě pomohlo, protože takhle se derby hrát nedalo. Kluci přidali na důrazu, agresivitě, začali si více věřit, kombinovat a výsledek se dostavil v 51. minutě, kdy se po rohovém kopu a následné skrumáži dostal k zakončení Dobiáš a vyrovnal na 1:1. Od tohoto momentu jsme začali být lepší na hřišti a zanedlouho opět po dalším rohovém kopu v podání Melichaříka, který našel na zadní tyči Ondruše, a ten nás poslal do vedení – 2:1. To našim barvám přineslo patřičný klid na kopačky a pomyslný hřebík do rakve následoval po dalších 2 minutách. To se precizně z přímého kopu trefil do šibenice Salajka a de facto se poté posledních deset minut dohrávalo v poklidném tempu. My si hlídali výsledek, hru a v 90. minutě jsme ještě zvýšili na 4:1 Staňkem, který potrestal hrubou chybu soupeřova brankáře.

,,Zápas dvou různých poločasů. Chválili jsme s asistentem Fojtíkem(zároveň i vedoucí mužstva) nástup do zápasu. Oproti prvnímu utkání jsme byli živější, ale stále nám chybí ještě větší dravost směrem dopředu a agresivita na míči. Po těch 10 minutách se opakovaly opět chyby pozdního dostupování k soupeři, čekáme až to udělá někdo druhý. Druhý poločas už byl daleko lepší. Derby se muselo líbit. Možná nebylo až tak bohaté na gólové šance nebo střely, ale to, co zápas nabídl, jsme využili. Do zápasu jsme si vypomohli kluky, kteří už běžně hrají za A nebo B mužstvo a jejich rozdíl byl znát. Samozřejmě jsme se chvíli hledali, ale zejména jejich kvalita ve druhé půli rozhodla tohle utkání, čímž i děkuji za tuto vzájemnou výpomoc, kdy mi doplňujeme hráče do mužů a muži zase do nás,“ zhodnotil spokojeně trenér Michal Švach.