Vítězné dorostenecké derby proti Štítné nad Vláří

/Štítná nad Vláří/ V sobotním víkendovém kole zajížděli naši dorostenci k regionálnímu derby do Štítné, kde chtěli odčinit výsledkovou mizérii z posledních kol.

1:4 (1:2)

Branky: 2xFojtů, Janků, Melichařík
Gergela – Švadleňák, Dobiáš, Bařinka, Miklas – Janků, Melichařík, Zvoníček, Častulík, Staněk – Fojtů
Střídali: Salajka, Bor, Hyžík, Hrabina

Derby začalo z obou stran hodně opatrně. Obě družstva měla před soupeřem navzájem zbytečný respekt, a tak se v prvních minutách nic podstatného neodehrálo. Ke změně skóre došlo ihned z první standardní situace, kdy míč z rohového kopu rozehrávaný Zvoníčkem prolétl až na nohu Kuby Fojtů a ten se v takových situacích obvykle nemýlí 0:1. Za dalších deset minut se opět měnilo skóre. Opět po standardce a následné skrumáži se dostal k míči Petr Janků a zvýšil na dvoubrankové vedení 0:2. V této fázi zápasu jsou domácí zralí na ručník, my toho bohužel nevyužili a tak přišel zákonitý trest. Pět minut před poločasem jsme úplně zbytečně faulovali a z nabídnuté standardky korigovali domácí na 1:2.

,,V poločasové přestávce jsem si musel vzít ostřejší slovo a trošičku klukům připomenout, co je to fotbal a jak se hraje. A asi ta promluva zabrala,“ naznačil trenér Švach.

Do druhé půle jsme vlétli jako vyměnění, zejména agilně hrající Salajka dělal domácím obráncům značné problémy. Zlomové okamžiky přišly v rozmezí mezi 52. a 55. minutou. To nejprve neudržel domácí brankář lehkou střelu J. Fojtů 1:3 a na konečných 1:4 po individuální akci Salajky přesně mířil Melichařík. V tento moment přichází patřičné uklidnění na naše kopačky, domácí na zvrat rezignovali a my tak mohli konečně celkem v poklidu dokráčet k zisku důležitých třech bodů.

,,Nejen z důvodu výsledkové mizérie z posledních kol jsme využili kluky pravidelně hrající v mužských kategoriích. Trápí nás značně úzký kádr, máme nějaké zraněné kluky a starší žáci, kteří nám vypomáhají, hráli své utkání ve stejný den dopoledne. Ale lhal bych, kdybych netvrdil, že jsme pro zisk třech bodů nevyužili i možnost nasadit trojici zkušených hráčů,“ řekl na úvod svého hodnocení trenér Michal Švach.

,,To se podařilo a jsem rád za vítězství. Nejde mi o to porazit Štítnou z důvodu ,,pomyslné rivality“. Jde spíš o to, že tabulka se vyrovnává a my měli nepovedenou sérii, kterou bylo potřeba ukončit. Trenéři Štítné mi budou asi mít za zlé, že jsem nominoval hráče typu Zvoníčka, Salajky apod., ale své důvody jsem naznačil v úvodu. Dále mě dnes potěšili i mladší kluci konkrétně Kuba Bor i Ondra Hrabina, kteří se ukázali v dobrém světle a můžou tak být do budoucna příslibem do dalších sezon,“ uzavřel své hodnocení trenér Michal Švach.