Ve šlágru kola jsme prohráli na půdě Frýdlantu

/Frýdlant n. Ostravicí/ Nedělní šlágr jsme bohužel nezvládli. I přes nepřízeň počasí se hrálo na výborně připraveném pažitu, který nakonec více svědčil domácím. Ti rozhodli třemi brankami ve druhém poločase a my už jen korigovali výsledek proměněnou penaltou.

3:1 (0:0)

Branky: Školník z pen.
Sestava: Vypušťák – Goňa, T. Švach, Elšík, Mezírka – L. Šebák, Kalus, Horáček, Školník, Juřica – Kořenek
Střídali: Žůrek, Fojtů, Salajka

Na zápas proti Frýdlantu nad Ostravicí se trenér Petr Slončík těšil. ,,Je to tak. Těšil jsem se hodně. Sice jsme věděli, že to asi nebude moc fotbalové, kdy jsem očekával spíše taktický zápas, protože soupeř je hodně dobrý do obrany. Navíc tomu nepomohlo ani počasí, které panovalo. Je to škoda, protože kdyby nepršelo, tak věřím, že by přišlo i přes 500 lidí a byl by to o to lepší zážitek,“ měl jasno před zápasem.

,,My v prvním poločase zahrozili hned ze začátku, kdy domácí brankář vytáhl dva výborné zákroky a podržel svůj tým. Bylo jasné, že standardní situace budou rozhodovat v tomhle zápase. My tam pak měli ještě dobrou hlavičku Pavla Elšíka, ale jeho pokus šel těsně mimo. Celkově to bylo takové opatrné, nikdo nechtěl dostat gól. Byl to spíše taktický boj, kdy nikdo nešel do rizika. Hráči měli zřejmě v hlavách o co se hrálo,“ shrnul první bezbrankovou půli.

Ve druhém poločase se však s góly roztrhl pytel, leč hned tři šly do naší brány. ,,Domácí nás zatlačili díky standardkám, nahromadily se tam fauly a z toho plynul jejich tlak. Podařilo se jim dohrát standardku, z čehož šli do vedení. Hra se trochu uvolnila a my dostali branku na 2:0. Pak jsme se dostali více do hry, byli odvážnější na míči, snížili na 2:1 a já věřil, že ten zápas srovnáme. Tam byla chvíle, kdy jsem cítil, že to mohlo jít, ale bohužel jsme po chybě inkasovali na 3:1, což byl zlomový moment zápasu. Proti dobře bránícímu Frýdlantu jsme se pak už jen těžko dostávali do nějakých vážnějších situací,“ popsal zajímavý druhý poločas.

,,I tyhle zápasy si musí někteří hráči prožít. Musíme si však říct, co nám tenhle zápas dal, poučit se i z prohry a do budoucna být lepší,“ má jasno trenér Petr Slončík.