V přímé bitvě o druhé místo jsme uspěli v Horní Lidči díky zvládnutým penaltám

/Horní Lideč/ V dalším mistrovském utkání 1.B třídy mužů skupiny „A“ se utkala družstva z horní poloviny tabulky a přímý souboj o 2. příčku sliboval zajímavou podívanou. V konečném součtu si rezerva Slavičína vybojovala bod navíc po zvládnutých penaltách.

2:3p (1:0)

Branky: 2xŠťastný
Sestava: Kuja – Kocián, Zámečník(ZL), B. Fojtík, Salajka – Šmotek, M. Švach, Blažek, Bartoš – Fojtů, Šťastný
Střídali: Goňa, L. Šebák, Staněk, Both

Zajímavá podívaná se ovšem především v první polovině nekonala, domácí si vytvořili tlak a opticky byli lepší, přičemž mnoho situací vyplývalo z vysokého agresivního napadání domácích útočníků, kteří nenechali klidně rozehrát obranu hostí. Z velkého množství standardních situací se domácí prosadili ve 31. minutě, kdy po rohovém kopu a nedůrazném zásahu hostí hlavou skóroval Sporek. Jinak se ale hrálo dosti nepřesně a do přestávky se již nic podstatného nestalo.

Ve druhé půli hosté provedli několik změn a na jejich hře to bylo hned znát. Především Lukáš Šebák dělal domácí obraně velké problémy, kdy po jeho centrech nastávaly nebezpečné situace, ze kterých v 51. a 63. minutě 2x skóroval Šťastný a vyjádřil tak i střelecky převahu hostí. Domácí však zvýšili tlak a v 74. minutě vyrovnali opět hlavou po rohovém kopu. Do konce utkání se hra přelévala od jedné brány ke druhé, ale gólově se již nikdo neprosadil, a tak při remíze 2:2 rozhodl až v 9. sérii o bodu navíc pro Slavičín Miky Both.

,,Před utkáním jsme si řekli, že se budeme snažit vyvarovat chyb v defenzívě a hlavně v rozehrávce. To se však nestalo a opak byl pravdou. Domácím jsme sami nabídli celou řadu příležitostí naší nedůslednou a nepřesnou hrou, a tak logickým vyústěním byl vedoucí gól domácích. Naštěstí to bylo v první polovině vše. Po přestávce jsme změnili přístup, prostřídali a začali se prosazovat herně i střelecky a ujali se tak vedení. V závěru nám ale již chyběli síly a tak domácí srovnali. Remíza je z mého pohledu spravedlivá a odpovídá dění na hřišti. Bod navíc se k nám přiklonil po penaltové loterii,“ uznal spravedlivou remízu se šťastnějším koncem pro nás díky zvládnutým penaltám trenér Jiří Váňa.