V derby proti Štítné náš dorost urval vítězství

/Štítná nad Vláří/ Náš dorost tentokrát zajížděl k dalšímu derby na horkou půdu do Štítné. Slavičín má díky promarněnému podzimu stále záchranářské starosti, a proto každý bod, který získá je důležitý.

Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Salajka, Floreš, Ondruš, Šebák O. – Šebák L., Zvoníček, Blažek, Zámečník I., Staněk – Častulík R.,
Střídali: Častulík F., Svoboda

Zápasový komentář

Od prvních minut byla vidět obrovská chuť a aktivita na straně Slavičína a hned ve 2. minutě se mohli ujmout vedení po hlavičce L. Šebáka. Kvalitní hra ze strany hostí pokračovala a šancí přibývalo. Štítná pouze ojedinělými úniky sem tam zahrozila. V 17 minutě se hosté dočkali, když se po rohu prosadil hlavou Ondra Šebák a hosté se ujali vedení. Slavičín byl nadále aktivní a neustále se tlačil před bránu soupeře, ale až ve 33. minutě dotlačil do brány nebezpečný centr zleva L. Zámečník. Hned o 4 minuty později nečekanou střelou od rohového praporku zvýšil na 0:3 skvěle hrající Lukáš Šebák. Hosté polevili v koncentraci a dovolili hned po minutě domácím zkorigovat stav jejich kanonýrem Maleníkem na 1:3. Slavičín se však opět nadechl a po krásné kombinaci propálil domácího brankáře svou druhou brankou L. Šebák.

Po změně stran se domácí zlepšili a začali být aktivnější. Jejich snaha byla odměněna v 69. minutě druhou brankou Malaníka opět po úniku. Domácí tato branka nakopla a ještě zvýšili snahu, ale hosté již více nedovolili, naopak několikrát atakovali branku soupeře a nastřelily 3x tyč. V hektickém závěru domácí v 92. minutě upravili na 3 :4, ale to bylo vše. Slavičín zcela po zásluze veze 3 body, které jsou velmi cenné, obzvlášť v derby.

Pozápasový komentář

,,Do Štítné jsme odjížděli s velkou marodkou, ale kluci dnes předvedli jak se hraje derby. Nasazení bylo obrovské a k tomu jsme navíc přidali kvalitu. Po celé utkání až na drobné výpadky jsme byli lepším týmem a naprosto zaslouženě si odvážíme 3 body. Všem klukům moc děkuji za skvělý výkon a bojovnost,“ zhodnotil velmi pozitivně přístup a výkon svého týmu Jiří Váňa.