V derby dorostu proti Štítné rozhodoval pokutový rozstřel

/UT Hrádek/ V regionálním derby a našem předposledním domácím zápase dorostenci uvítali hostující tým ze Štítné. Oba poločasy skončily nerozhodně, proto o vítězi rozhodovaly penalty, které vyzněly lépe v náš prospěch.

3:2p (1:1)

Branky: Salajka, Hyžík
Sestava: Böhm – Bor, Bařinka, Ondruš, Hrabina – Šoman, Svoboda, Salajka, Melichařík, Staněk – Hyžík
Střídali: Miklas

Soupeř, vědom si nutnosti zisku třech bodů zaručující jim alespoň teoretickou možnost setrvání v Krajském přeboru dorostu, začal velmi zakřiknutě. My toho náležitě využili a hned z první šance se ujali v 5. minutě vedení Salajkou 1:0. Poté se hra odehrávala spíše na půli hřiště, i když i soupeř se začal osmělovat. Hostující tým zrychlil přechod do útoku a našim klukům to začalo dělat starosti. Ve 28. minutě po jedné takové kombinaci, úniku zprava a následné nahrávce pod sebe jsme si dali nešťastně vlastní gól 1:1. Do poločasu bylo ještě na obou stranách nebezpečno zejména po standardních situacích, nicméně divák se už do šaten branky nedočkal.

Druhá půle začala opět výborně pro naše barvy. Běžela 53. minuta, když se Salajka odhodlal k zakončení z 25 metrů, jeho tvrdou ránu brankář hostí vyrazil před sebe a dobíhající Hyžík uklidil míč do odkryté brány 2:1. Soupeř v žádném případě nesložil zbraně, otevřel hru a začal vyvíjet tlak na vyrovnání. Toho se nakonec dočkal v 83. minutě, kdy si za obranu zaběhl kanonýr Malaník a překonal vybíhajícího brankáře M. Böhma. V závěrečných minutách se Štítná snažila urvat plný bodový zisk na svoji stranu, nastřelila dokonce tyč domácí svatyně. Slavičín tlaku odolal a tak se šlo za remízového stavu do penaltového rozstřelu. Tam jsme byli nakonec šťastnější, kdy M. Böhm kryl 4 ze 7 pokusů a sám tuto penaltovou loterii ukončil v náš prospěch.

,,Derby se vším všudy, hodně šancí na obou stranách. I v tak úmorném vedru se hrál fotbal ve vysokém tempu. Dnes jsme se hodně vydali a úspěch se nakonec dostavil. Hostující Štítné je mi trochu líto, tahle ztráta pro ně znamená asi sestup ze soutěže. Dnes předvedli taktéž dobrý fotbal, bohužel zradila je koncovka nebo jejich tutovky kryl výborně chytající Martin Böhm,“ uzavřel své hodnocení regionálního derby trenér M. Švach