Slavičínští hráči nasázeli nováčkovi z Bzence bůra

Bzenec podzim 16

/Slavičín/ Do sestavy se vrátil po pětizápasovém trestu Petr Švach a svým pohybem byl k neudržení. Konečně jsme proměňovali šance a nováček z Bzence tak odjel s pětigólovým přídělem.

5:0 (3:0)

Branky: 2xKříž, Velecký, Matůš, Elšík
Jelínek – Kalus, Elšík, T. Švach, Mezírka – Goňa, Horáček, Školník, P. Švach – Kříž, Velecký
Střídali: Matůš, Bartoš, Žáček

Do utkání jsme vtrhli aktivně a v pěti minutách jsme měli dvě šance, které ale hostující brankář chytil. Ve 12. minutě Petr Švach vybídl milimetrově přesnou přihrávkou mezi obránce Goňu, který postupoval sám na brankáře, ale jeho střela končí těsně vedle tyče. Ve 22. minutě jsme se radovali poprvé! Hosté ztratili míč na naší půlce, kdy se do úniku dostal po levé straně aktivní Petr Švach, ten vrátil zpětnou přihrávkou míč na Ondru Školníka, který našel perfektním centrem hlavu Pavla Kříže, a ten ho vrátil před prázdnou bránu na Jirku Veleckého, pro kterého nebyl problém uklidit míč hlavou do brány – 1:0. V další akci se opět objevil Peťa Švach, ten nacentroval míč na malé vápno pro Jirku Veleckého, který ale v jasné pozici nedal. Navíc se při pokusu o zakončení zranil. Ve 30. minutě ho tedy nahradil Lukáš Matůš. Hned z dalšího rohu hostující hráč vykopává míč, který poskakoval na brankové čáře. Aby toho nebylo málo, tak o pár minut později trefil Petr Švach břevno. Ve 41. minutě jsme navýšili skóre. Kdo jiný než Petr Švach nacentroval na Matůše a ten se pěkně trefil k levé tyči. Těsně před odchodem do kabin našel v pohodě hrající Matůš přesným pasem za obranu Kříže, který si bravurně hlavou zpracoval míč do pohybu, kdy postupoval sám z půlky na brankáře hostí a chladnokrevně zakončil k tyči. Poločas 3:0.

Do druhé půle jsme nastoupili vlažně a spíše to vypadalo, že se utkání bude jenom dohrávat. V 66. minutě se po rohu Školníka vyšplhal nejvýše Kříž, ale jeho hlavička jenom těsně míjí levou tyč. V 82. minutě vstřelil gól Pavel Elšík. Výborně zahraný roh Školníka na první tyči Elšík tečoval tak, že se míč od vlastního hráče hostujícího týmu odrazil do brány. Nejpěknější branku jsme si nechali na závěr. Petr Švach naváděl míč do šestnáctky, kde si na jeden dotyk vyměnil míč s Matůšem a vybídl ke snadnému skórování do prázdné brány Kříže, který pohodlně vstřelil branku.

,,Začali jsme aktivně a snad do třetí minuty jsme měli dvě velké příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Stále jsme dobývali bzeneckou bránu a první branku se nám podařilo vstřelit po pěkné akci. O chvíli později se bohužel zranil Jirka Velecký, ale to jsme ještě nevěděli, v jakém výborném rozpoložení nastoupí Lukáš Matůš. Druhou branku vstřelil právě Matůš a byl u zrodu třetí branky. Do druhé půle jsme nastoupili bohužel vlažně, kdy jsme hráli s výsledkem 3:0 v zádech a tomu odpovídala hra. Ještě musím zmínit nejpěknější gól, který zařídil Peťa Švach, když prošel přes tři hráče. Jsem velmi rád, že jsme to dnes zvládli,“ spokojeně okomentoval utkání trenér Milan Otépka.