Slavičínské béčko padlo v Otrokovicích až na penalty

/Otrokovice/ V nedělním dopoledni přivítala rezerva Otrokovic, která je na 2. místě tabulky a stále bojuje o postup do 1.A třídy, na kvalitně připraveném trávníku rezervu Slavičína.

2:1p (1:0)

Branky: L. Šebák
Marcaník – Šebák O., Fojtík, Bureš, Both – Šebák L., Švach M. ml., Sochora, Horáček, Kalík – Žáček
Střídali: Zvoníček

Hned od prvních minut se hosté s odhodláním pustili do soupeře a 2x zahrozili, ale první nebezpečný průnik domácího týmu po levé straně zužitkoval Foltýn, který nekompromisně skóroval a Otrokovice se ujeli vedení 1:0. Hosté však nesložili zbraně a aktivní hrou nedovolili domácím jejich kombinační hru a naopak je donutili k chybám, které však netrestali. Vše vyvrcholilo neproměněnou penaltou Slavičína za podražení agilního Žáčka. V první půli se hrál fotbal vynikající úrovně a nutno říct, že k němu přispěly oba týmy.

Do druhé půle hosté museli vystřídat zraněného stopera Bureše, kterého nahradil mladý Zvoníček a rovněž došlo ke změně postů. To mělo vliv na další vývoj utkání, jelikož chvíli Slavičínu trvalo, než se zkonsolidovali a navíc se celkově hrálo opatrněji. Hosté se postupně opět začali osmělovat a po jedné kombinaci vyslal geniální průnikovou přihrávku Dan Zvoníček svému spoluhráči z dorostu Lukáši Šebákovi, který si mazácky vychutnal domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. Domácí pak zvýšili obrátky a hostům rychle docházeli síly, a tak v samotném závěru utkání domácím unikly 3 body, když nastřelili tyč. V penaltovém rozstřelu byli přesnější domácí.

,,Do Otrokovic jsme jeli s respektem, ale s odhodláním předvést kvalitní hru a pokusit se získat nějaký bod. Vše se nám povedlo, proto mi nezbývá než být spokojen. Hlavně chci poděkovat naprosto všem klukům, kteří zápas odmakali a vydali se z posledních sil. Těžko vyzdvihnout jednotlivce, jelikož skutečně všichni zabrali a předvedli výborný výkon,“ ocenil týmovou spolupráci svého mužstva trenér Jiří Váňa.