Slavičané protrhli sérii remíz. Porazili Starou Říši

/Stará Říše/ Konečně se nám podařilo získat 3 body. Po třech zápasech, kde jsme získali pokaždé pouze bod za remízy, jsme si spravili chuť a odvezli si tak zasloužené tři body ze Staré Říše.

0:2 (0:1)

Branky: Elšík, T. Švach
Jelínek – Goňa, T. Švach, Lukaštík Mezírka – Kalus, Školník, Elšík, Matůš, Horáček – Kříž
Střídali: Bartoš, Žáček

Začátek utkání nebyl z naší strany podařený. Hned v 1. minutě se domácí dostali do protiútoku, kdy domácí útočník postupoval sám na Jelínka, ale v poslední chvíli se mu na nerovném terénu zamotal míč pod nohy a dobíhající Mezírka situaci zachránil. My jsme odpověděli vzápětí, kdy Kříž po Školníkovém centru trefil břevno, ale pomezní signalizoval ofsajd. Ve 23. minutě šel dlouhý centr Pepy Lukaštíka na Elšíka, který si na velkém vápně krásně zpracoval míč a po uvolnění výborně zakončil. Domácí brankář se však vyznamenal a s problémy vyrazil balón před sebe, kde ho domácí stihli odkopnout před našimi útočníky. V 27. minutě se po brejku dostal k míči v pohodě hrající Elšík, ale nedokázal propasírovat balón přes domácí obranný val. V 29. minutě se dostal ke krásné střele Školník, ale jeho střelu dokázal vytáhnout z šibenice domácí brankář. V téhle pasáži jsme byli jasně lepší a gól visel ve vzduchu. Ve 41. minutě se nám podařilo jít do vedení. Goňův centr si Elšík na hranici malého vápna zpracoval na prsa a prostřelil brankáře. Poločas tedy 0:1.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem být stále aktivní a přidat druhou uklidňujicí branku. To se nám málem podařilo v 59. minutě. Kalus se individuálně uvolnil a našel v šestnátce Matůše, kdy ale v tváří tvář na brankáře nevyzrál a jeho pokus vyrazil gólman na roh. O poznání veseleji bylo z následného rohu. Po výborně zahraném rohu Školníka se nejlépe zorientoval Tomáš Švach a dokázal tak vstřelit pojišťovací druhou branku. V 75. minutě nás skvělým zákrokem podržel Jelínek. Střelu domácího hráče vyrazil skvělou robinzonádou. Ve zbytku utkání jsme si pohlídali dvougólové vedení a odvezli tak zasloužené tři body.

,,Prvních dvacet minut patřilo spíše domácím, kdy jsme nezachytili dva náznaky šancí. Z toho jedna byla vyložená, ale naštěstí pro nás se útočníkovi zamotal míč pod nohama a my jsme se stihli vrátit. Po dvaceti minutách jsme přebrali otěže zápasu a vyvrcholením toho byl gól ve 41. minutě. Druhý poločas jsme začali aktivně, dobývali jsme domácí branku a branka na 2:0 nás uklidnila. Poté jsme si výsledek pohlídali. Domácí měli jednu tutovou šanci, kdy nás ale podržel Jelínek. Jsem rád, že jsme vyhráli a udrželi znovu čisté konto, za což jsem vděčný. Jde vidět kvalitní práce naší defenzivy, ale musíme se ještě střelecky probudit. Doufám, že k tomu dojde už teď v posledním domácím utkání s Uherským Brodem,“ nastinuje své přání trenér Milan Otépka.