Slavičané doma s přehledem porazili soupeře z Vrchoviny

Vrchovina podzim 16

/Slavičín / Konečně jsme našim domácím divákům ukázali dobrý, kombinační a hlavně pohledný fotbal okořeněný navrch 4 brankami. Vrchovina byla neškodným soupeřem a nyní nás čekají dva venkovní zápasy, ze kterých budeme chtít přivést maximální bodový zisk.

4:0 (1:0)

Branky: Horáček, Matůš, Kříž, Velecký
Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – M. Švach ml, Školník, Matůš, Horáček – Kříž, Velecký
Střídali: Goňa, Bartoš, Salajka
Počet diváků: 160
Rozhodčí: Rosický Jakub – Šula Petr, Nejedlý Tomáš

Komentář k zápasu:

Utkání jsme měli od začátku zápasu pod kontrolou. Tlačili jsme se před branku hostujícího brankáře, ale ze začátku jsme naráželi na pozornou obranu. Daleko větší pozornost tak poutal knockout hostujícího obránce na našeho Veleckého, který se těžko sbíral ze země. V 15. minutě rozehrál nakrátko roh Školník s Horáčkem a prudký centr prvně jmenovaného srazil jeden z obránců na břevno a bohužel k naší smůle se odrazil míč ven. V 19. minutě Kocián krásným centrem našel hlavu Horáčka, který dokázal umístit balón na zadní tyč – 1:0. Při chuti dobře hrající Kocián vyzkoušel o chvíli později pozornost brankáře, ale ten jeho pokus vytáhl na roh. V téhle části pasáže hosté občas zahrozili rychlým brejkem, ale naše obrana byla ve střehu a vyrovnání nepřipustila. Těsně před koncem poločasu se dostal do úniku Horáček, který si pohrál u lajny se 4 hráči a jeho prudký centr Kříž nedokázal usměrnit do prázdné brány.

Ve druhé půli měli lepší nástup hosté, kteří si vynutili sérii rohových kopů, avšak ty jsme dokázali ubránit. V 56. minutě zahrál Lukaštík dlouhý míč do šestnáctky, kde jeden z hráčů Vrchoviny špatným odkopem nachází Matůše, který s přehledem uklidil míč do brány – 2:0. O pár minut později Kříž dobře vyvezl míč, posunul míč na Kociána, jehož následný centr našel hlavu Veleckého, ale jeho hlavička jen těsně minula pravou tyč. V 64. minutě si u levé strany pohrál s obráncem Horáček a navedl si míč na střelu z 25ti metrů, ale jeho pumelice šla kousek vedle. V 78. minutě se po prudké přihrávce z pravé strany dostal ke střele na zadní tyči Bartoš, ale jeho pokus šel těsně vedle tyče. V 80. minutě jsme se dočkali další branky! Křížova střela ze dvaceti metrů skončila přesně u levé tyče. Ke konci utkání se trefy dočkal i Velecký. Bartoš si zpracoval v šestnáctce přetažený míč, neukvapil se a přesně našel Veleckého, který nadvakrát dokázal dostat míč do brány.

Pozápasové komentáře:

,,Utkání se nám vydařilo jak výsledkově, tak i herně. Vytvářeli jsme si šance, byli jsme častěji na míči a z toho pramenil obraz hry. Hráči si zaslouží pochvalu za odvedeny výkon. Výhru a vstřelené branky je třeba si náležitě užít a od pondělí se už budeme plně připravovat na příštího soupeře,“ hodnotí kladně odehraný duel asistent trenéra Lubomír Hnilo.