Slavičané dokázali otočit vývoj utkání a brali všechny body z Tasovic

/Tasovice/ Na horkou půdu do Tasovic jsme zajížděli v neděli odpoledne. Domácí, povzbuzeni dobrým vstupem do jarních odvet, chtěli potvrdit vítězství z minulého kola. I když jsme brzo prohrávali, tak jsme dokázali srovnat stav zápasu a nakonec ho dovést do vítězného konce!!

1:3 (1:1)

Branky: 2xP. Švach(1x z pen.), Kocián
Vypušťák – Kocián, Elšík, T. Švach, Mezírka – Horáček, Školník, Lukaštík, Kalus – P. Švach, Kříž
Střídali: Goňa, Zvoníček

Začátek utkání se nesl v našem znamení. Zejména přes křídelní prostory jsme dělali rušno před domácí brankou. Bohužel ze standardních situací jsme nic nevytěžili, a tak udeřili hráči Tasovic. V 11.minutě se po nenápadné akci domácích v malém vápně dostal k míči střelec Paul, který pohodlně uklidil míč do brány. My jsme odpověděli tím nejlepším možným způsobem. V 16.minutě se prokličkoval do vápna Horáček, kterého domácí hráči zastavili nedovoleně a následnou penaltu bezpečně proměnil Petr Švach. Poté se hra ubírala směrem k nakopávaným míčům, se kterým si obě obrany věděly rady. Ve 37.minutě jsme mohli jít do vedení. Školník našel pasem za obranu agilního Petra Švacha, který postupoval sám na brankáře, ale pokus o lob mu nevyšel a domácí brankář míč chytil bez větších problémů.

Do druhého poločasu nastoupili v mírném tlaku domácí. Hned v 54.minutě se zaskvěl Vypušťák. Přímý kop z 25 metrů akrobatickým zákrokem vytěsnil na roh. Poté zápas upadl do průměru s velkým množstvím nákopů a osobních soubojů, ze kterých nás vytrhla 69.minuta, kdy se z ojedinělé šance dobrou střelou prezentoval Petr Švach, ale jeho pokus z úhlu domácí gólman vyrazil na roh. O chvíli později s námi mohlo být zle. Rozhodčí nechal hrát domácího hráče po sporném zpracování rukou, a ten rozezvučel levou tyč Vypušťákovi svatyně. Rozhodující moment přišel v 80.minutě. Kocián se chytře dostal k míči za šestnáctkou, kdy si navedl míč na střelu a milimetrově přesně uklidili míč na zadní tyč!! Domácí tento moment zjevně nečekali a tak jsme zasadili další úder. V 88.minutě po pěkné akci Školníka s Horáčkem druhý jmenovaný naservíroval míč pro Petra Švacha, který pohodlně navýšil skore na konečných 3:1.