S juniorkou Zlína jsme se rozešli nerozhodně

/Zlín-Vršava/ Ve druhém přípravném zápase jsme vyjeli poprvé mimo naši domácí umělku. Soupeřem nám byla zlínská juniorka a ani v tomto zápase jsme se rozhodně neztratili. V prvním poločase jsme neproměnili penaltu, ale ve druhé půli se nám podařilo srovnat zápas a obě strany se tak rozešly nerozhodně.

1:1 (1:0)

Branky: Šťastný
1. poločas: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Elšík, Mezírka – L. Šebák, Horáček, Školník, P. Švach, Bartoš – Juřica
2. poločas: Vypušťák – Goňa, Fojtík, Kalus, Salajka – Šťastný, Zvoníček, Šmotek, Zámečník(ZL), Staněk – Fojtů

,,My do zápasu šli ve stejném typu složení dvou jedenáctek jako proti Slovácku. Opět jsme tedy zvolili, že v první půli hráli zkušenější a ve druhém poločase šlo na plac dravé mládí. Minule to zvládli a proti Zlínu to opět potvrdili,“ začal na úvod trenér Slončík.

Poté přešel k hodnocení prvního poločasu. ,,Čekal jsem, že to bude ve větším tempu, více přímočařejší. Naopak tam bylo hodně držení balónu, moc zpětných přihrávek i ze strany Zlína, celá první půle postrádala jakoby zajímavost, větší dynamiku. Prvních 15 minut bylo hodně pasivních z obou stran, pak se to trochu rozjelo, začaly se vytvářet šance na obou stranách, více se riskovalo. Z naší strany tam byla dobrá přechodová fáze, kdy jsme si vytvořili 3-4 gólové šance a navíc neproměnili penaltu. Bohužel jsme ke konci poločasu inkasovali po standardní situaci. Tomu se musíme vyvarovat, hodně laciná branka,“ má jasno kouč.

Do druhého poločasu naskočila druhá sestava mladých slavičínských pušek, kteří byli dirigování zkušenými stopery, Kalusem s Fojtíkem. ,,Naši mladíci dokázali vyrovnat stav zápasu a měli tam i další příležitosti k otočení zápasu. Zvládli to velmi dobře. Šlo vidět, že to není úplně na škodu, aby hráli i pospolu. Ukázali, že dokážou vzít na sebe zodpovědnost i když nehrají vedle zkušených a nemusí na ně spoléhat. Někteří to zvládli výborně,“ dodal na závěr trenér Petr Slončík.

K zápasu se také vyjádřil lodivod domácího týmu, Jan Jelínek. ,,S výkonem nemůžu být spokojen. Hráli jsme pasivně a hodně nepřesně. Dobře hrající Slavičín nás nutil do chyb. V kritických momentech nás podržel brankář Číž. Dnes nám chyběla šťáva a rychlostní prvky v útoku. Náš výkon byl mdlý, ale nijak dramaticky to neberu. Musíme více pracovat na přímočarosti, finální fázi a proti dobře bránícímu týmu musíme být drzejší.“