První podzimní výhru jsme si připsali ve venkovním zápase proti Příluku

/Příluky/ Naše „B“ mužstvo zajíždělo ke svému dalšímu mistrovskému utkání do Příluk, které zatím nepředváděly nijak oslnivé výkony. Rezerva byla tentokrát výrazně posílena o několik hráčů kádru divizního týmu a na hře to bylo od prvních minut vidět.

0:4 (0:3)

Branky: 2x Bartoš, 2xPastorek
Kuja – O. Šebák, Bureš, Ondruš, Both – Pastorek, Sochora, M. Švach ml., Bartoš – Horáček, Mezírka
Střídali: Kalík, Fojtů, L. Šebák

Hned v úvodu utkání Slavičín několikrát nebezpečně atakoval bránu domácích, ale chybělo trochu štěstí a přesnost v zakončení. Potřebné uklidnění přinesla 24. minuta, když Bartoš přesnou hlavičkou dostal hosty do vedení. Ve 32. minutě po průniku velmi aktivního Mezírky a jeho tvrdé střele doklepl do prázdné brány opět Bartoš a hosté se definitivně uklidnili, kdy na hřišti jasně dominovali dirigováni skvěle hrajícím Horáčkem. Ve 40. minutě navíc překvapil domácího brankáře přesnou střelou přímo z rohového kopu Pastorek a o výsledku bylo téměř rozhodnuto.

Po změně stran však hosté polevili v koncentraci a domácí nastoupili jako vyměnění, kdy hned v úvodu druhé části zatlačili hostující tým do pokutového území a několikrát ohrozili Kuju v bráně hostí, ten však vše vyřešil a udržel čisté konto. Domácí po 15 minutách druhé půle vysoké nasazení neudrželi, kdy polevili a toho vzápětí opět využil soupeř a po přesném centru Kalíka se po druhé prosadil Pastorek, který uzavřel účet zápasu na 0:4.

,,Poprvé od začátku soutěže jsme mohli ulevit dorostencům, kteří byli extrémně vytěžováni v prvních třech kolech, kdy jsme mohli využít zkušeností a kvalit hráčů áčka. Proto jsem věřil v zisk tří bodů a to se splnilo. Výsledek utkání tentokrát zcela odpovídá předvedené hře. Až na začátek druhé půle, kdy nás domácí zatlačili a měli jsme i potřebné štěstí, jsme byli jednoznačně lepším týmem a předváděli kvalitní kombinační fotbal. Všem klukům moc děkuji za přístup i předvedený výkon,“ okomentoval první podzimní výhru svého týmu trenér Jiří Váňa.