Proti Otrokovicím padlo naše béčko až na penalty

Veselá jaro 16

/Slavičín/ Naše béčko hostilo v 8. kole 1.B třídy ambiciózní mladý celek třetiligové rezervy Viktorie Otrokovice, která v této sezóně má ty nejvyšší ambice.

3:4p. (1:3)

Branky: M. Švach ml., Bureš, M. Švach st.
Vypušťák – Floreš, Sochora, Bureš, Both – Neuman, M. Švach ml., M. Švach st., Zvoníček, Žáček – Šála
Střídali: O. Šebák, L. Šebák

Do utkání jsme vstupovali s respektem vůči síle soupeře, ale s odhodláním se o body „porvat“. Hned od prvních minut jsme začali velmi aktivně s vysokým presinkem a donutili soupeře k chybám a hned v 9. minutě se ujali vedení důrazným Michalem Švachem mladším. Hosté se postupně začali osmělovat a po velmi rychlém brejku v 18. minutě srovnali na 1–1. Poté jsme vypadli z rytmu a iniciativu i kvalitu měli na kopačkách hosté, kteří si vytvořili několik nebezpečných příležitostí a ve 29. minutě se ujali po naší chybě a následném přesném centru a nekompromisní hlavičce k tyči vedení 1–2. Naše hra byla rozháraná a nepřesná a to především díky vysoké kvalitě hostujícího týmu, který nám nic nedovolil, neustále napadal a nutil k chybám. Po jedné z nich pohodlně trestal již 12ti gólový střelec hostí Křivánek a do šaten jsme odcházeli se svěšenými hlavami a skóre 1–3.

V obrat nevěřili ani diváci ani někteří hráči, ale do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně a vynutili si mnoho standardních situací. Po dvou z nich se prosadili nejprve v 52. minutě Radek Bureš a hned o 2 minuty později Michal Švach st. Hosté byli najednou zaskočeni a chvíli trvalo než začali opět dobře kombinovat a ohrožovat naši branku. Tu však bedlivě střežil Vypušťák a vyřešil s přehledem všechny nebezpečné situace. V samotném závěru utkání jsme tak měli blíž k vítězství nakonec my, když jsme si vytvořili důrazem tlak v pokutovém území, ale chybělo nám trocha štěstí. V řádné hrací době skončil výsledek remízou 3–3 a v penaltovém rozstřelu byli přesnější a nakonec i šťastnější hosté.

,,Těsně před utkáním jsme museli řešit nečekaný hráčský výpadek, když s „áčkem“ na poslední chvíli musel odjet Tomáš Kalík a ve vysokých horečkách nemohl nastoupit kapitán týmu Broněk Fojtík. Věděli jsme navíc o kvalitách soupeře a tak nezbývalo než bojovat. Kluci se neskutečně zvedli ve druhé půli a dokázali s vypětím všech sil srovnat s výborně hrajícím soupeřem. V závěru utkání jsme dokonce sahali po třech bodech, ale ty byly nakonec pro nás vysoko. Bod za remízu beru a chválím kluky hlavně za druhou půli,“ oceňuje přístup a vyrovnání svého týmu trenér Jiří Váňa.