Podruhé doma dorost nezaváhal. Porazil Mladcovou

/UT Hrádek/ Své druhé domácí utkání za sebou absolvovali dorostenci, tentokrát proti Mladcové. Na lavičku se coby trenér postavil Petr Švach, který výjimečně zastoupil kouče Michala Švacha. V zápase se třikrát prosadil ze standardních situací David Staněk a díky jeho gólovým příspěvkům se podařilo zvítězit a napravit tak dojem z minulého nepovedeného domácího vystoupení.

4:1 (1:1)

Branky: 3xStaněk, Bor
Sestava: Böhm – Miklas, Ondruš, Bařinka – Šoman, Melichařík, Svoboda, Dobiáš, Staněk – Hyžík
Střídali: Bor, Hrabina, J. Častulík

Pozápasový komentář

Na post trenéra se neočekávaně postavil Petr Švach. ,,Brácha(pozn. trenér Michal Švach) nemohl tentokrát, protože byl s rodinou na velikonočním výletu. Naopak já mohl, takže jsem ho zastoupil. Už dříve jsme se domlouvali, že když by nastala tahle situace, tak bychom ji řešili mým záskokem,“ začal na vysvětlenou Petr Švach, který zaskakoval v roli hlavního kouče svého bráchu. ,,O sestavě jsme se samozřejmě bavili, ale hráčů moc není a v tom byl výběr jednodušší a všichni se stejně prostřídali,“ řekl zaskakující trenér na otázku, zda-li měl před zápasem sestavu jasně danou nebo si ji mohl určit sám.

První poločas svědčil o urputné bitvě, kdy oba celky šly do kabin za nerozhodného stavu 1:1. ,,Hrálo se na umělce, což byli hosté překvapeni. Nicméně pro oba celky byl povrch stejný, bylo vedro a tím úroveň hry trochu trpěla. Naši kluci to však zvládali velmi dobře, co jsme si řekli, to plnili kromě okamžiku, ze kterého jsme vyrobili penaltu a tu soupeř z Mladcové proměnil, proto poločasový stav 1:1,“ popsal první půli Petr Švach.

Ve druhém poločase jsme si pomohli standardkama, díky kterým jsme vyhráli 4:1. ,,Výsledek trochu zkresluje. Soupeř měl šance a kdyby proměnil některou na 1:2, tak kdovíjak by to dopadlo. Gól jsme však dali mi a šli si za vítězstvím. Nám perfektně vyšli standardní situace, kdy se z nich 3x(!) prosadil David Staněk. První zakroutil z rohu přímo do branky, druhý trefil skoro z půlky a třetí z daleké standardky, která propadla až do brány. Jak už jsem řekl výše, kluci si šli jednoznačně za vítězstvím, šlo to z nich cítit. Byli jsme s Fojťasem(pozn. vedoucí Petr Fojtík) spokojeni s naším výkonem. Pro mě je nejdůležitější, že to neodchodili, makali a odměnou bylo nejen pro mě, ale i pro celý mančaft výhra za 3 body,“ popsal druhou půli a výjimečný počin Davida Staňka.

Můžeme vidět návrat Petra Švacha na lavičku dorostu coby trenéra? ,,Nene, tohle se určitě nestane. Momentálně se ve volném čase věnuji své rodině a navíc potřebuji odpočívat, protože roky letí a regenerace je čím dál více důležitější,“ zakončil s úsměvem zaskakující trenér Petr Švach.