O vítězství proti poslednímu Ústí jsme rozhodli již v první půli čtyřmi góly

/Slavičín/ V dalším kole jsme přivítali doma beznadějně poslední celek z Ústí a o vítězství jsme rozhodli do poločasu. Vstřelili jsme 4 branky a ve druhé půli se utkání pouze dohrávalo. Soupeř už jen kosmeticky upravil výsledek, takže povinné tři body zůstaly doma.

4:1 (4:0)

Branky: Horáček, Juřica, Kalus, Goňa
Vypušťák – Fojtík, Kalus, T. Švach, Kocián – Goňa, Školník, Horáček, Juřica – Žůrek, Vaculík
Střídali: Mezírka, Šťastný, Staněk

Do zápasu jsme nastupovali jako favorit. ,,Je to tak, v tomhle zápase jsme byli favoritem, ale kolikrát to bývá, že se to nemusí naplnit, protože to vždy začíná od stavu 0:0,“ začal své hodnocení trenér Slončík.

Od úvodních minut jsme však jasně ukázali, kdo bude řídit tohle utkání. ,,Začátek z naší strany byl dobrý. Měli jsme tam spoustu střel, příležitostí, velký tlak, ze kterého se nám podařilo vsítit gól. Po vstřelené brance jsme však v naši hře měli chaos, vypadla nám z toho středová řada, snažili jsme se rádoby držet balón, ale absolutně to nebylo efektivní. Ba naopak jsme tím pádem pustili do hry soupeře, protože jsme nebyli schopni pohlídat vypadlé balóny, neměli pokryté prostory a soupeř tam měl jednu skrumáž, kdy mohl vyrovnat. Každopádně nám se do poločasu podařilo potvrdit naši kvalitu a dali jsme další 3 branky a ve své podstatě rozhodli zápas už během první půle,“ shrnul na branky plodný první poločas.

Ve druhé půli se nám nepodařilo vstřelit branku a mohlo se zdát, že zápas chceme už jen dohrát. ,,Tak to samozřejmě není. Když vedeme 4:0, tak si chceme ten zápas užít ve větším klidu, nemusí tam být žádné stresové situace a řešení by měli být fotbalovější. Bohužel my soupeři darovali jednu šanci, kterou využil. Na druhou stranu jsme si vytvořili spoustu gólovek, kde nás ale trápila koncovka,“ posteskl si kouč  nad špatnou produktivitou.

V zápase se objevil na 25 minut teprve šestnáctiletý David Staněk. ,,U něho jde vidět obrovský potenciál, který potvrdil během svého pobytu na hřišti, kdy mohl vstřelit dva góly. V první šanci možná mírně zpanikařil, tam by to chtělo více klidu, ale to je dáno i věkem a při druhé mu hostující obránce vykopl míč z brankové čáry,“ popsal výkon mladé slavičínské naděje a nezapomněl okomentovat i povedený výkon dalšího střídajícího hráče, Daniela Šťastného. ,,Potěšil mě i Dan, který měl velkou chuť a byl velmi platný, kdy ve druhém poločase dokázal rozhýbat naši ofenzivu a měl tam velmi dobré momenty,“ zakončil své hodnocení trenér Petr Slončík.