Naše rezerva vybojovala v Lidečku cenné vítězství

/Lidečko/ Ve druhém kole nastoupila naše rezerva proti Lidečku. Hrálo se za velkého horka na menším, ale pěkně připraveném travnatém hřišti.

1:2 (0:1)

Branky: Bartoš, Šmotek
Kuja – Floreš, O. Šebák, Bureš, Zámečník(BO) – L. Šebák, M. Švach ml., Zvoníček, Šmotek, Bartoš – Šťastný
Střídali: Salajka, Fojtů, Zámečník(ZL), Švadleňák

Domácí začali velmi agresivně a naši mladíci se s nakopávanými míči a nátlakovou silovou hrou nedokázali dlouho vyrovnat. Míč byl stále vysoko ve vzduchu a s fotbalem to mnoho společného nemělo. Až po 25 minutách jsme dostali míč pod kontrolu a rychlými kombinacemi jsme začali přehrávat soupeře. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, ale žádnou jsme nevyužili. Až těsně před půlí se hlavou prosadil Bartoš.

Hned krátce po poločase jsme po nádherné akci po ose Bartoš – Zvoníček – Šmotek přidali druhou branku a domácí se po té dlouhé minuty jen bránili a odkopávali dlouhé míče na naši polovinu. Neproměnili jsme několik dobrých příležitostí a to se nám málem nevyplatilo. V závěru se totiž domácí vzpamatovali, více otevřeli hru a snížili v 84. minutě na 1:2, čímž zdramatizovali utkání, které jsme však dovedli do vítězného konce.

,,Do Lidečka jsme jeli získat nějaký bod, ale domácí nás na začátku zaskočili. Úvodní tlak jsme přečkali a po té diktovali tempo hry, ale kluci ještě nejsou tak zkušení a spoustu brankových příležitostí za stavu 0:2 jsme nezvládli. Nakonec jsme v závěru udrželi těsné vítězství a odvážíme si cenné 3 body,“ shrnul těžké utkání na půdě Lidečka trenér Jiří Váňa.