Kolaps v Kozlovicích. Domácí nám uštědřili debakl!

/Kozlovice/ Anglický týden jsme zakončili na horké kozlovické půdě. Naše plány na bodový zisk se začaly vytrácet po brzké inkasované brance a gólu do kabiny. Ve druhé půli nám nešla upřít snaha udělat něco s výsledkem, ale naopak to byli domácí, kdo dával branky. Utkání skončilo hrozivých 4:0.

4:0 (2:0)

Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Goňa, Elšík, T. Švach, Kocián – P. Švach, Školník, Horáček, Pastorek – Juřica, Kříž
Střídali: Šťastný, Salajka, O. Šebák

Zápasový komentář

Úvod utkání byl v naší režii, kdy jsme se usídlili na polovině domácích. Vrcholem byla ve 4. minutě naše standardní situace, ze které ale domácí vyjeli do rychlého brejku, kdy domácí hráč ve velmi dobré příležitosti přestřelil nad. V 9. minutě jsme kontrovali slušnou šancí my. Goňův dlouhý aut prodloužil Kříž na Juřicu, který hlavičkoval pouze do rukavic připraveného brankáře. To bylo z naší strany na dlouhou dobu vše. Domácí byli aktivnější, lépe se pohybovali a zejména po jejich levé straně nám zatápěli. V 17. minutě přišla první branka. My jsme dlouho otáleli s rozehrou, kozlovičtí hráči nás dobře napadali, kdy získali míč a zpravé strany nastřelili centr na zadní tyč, kde domácí hráč neměl problém usměrnit balon za záda bezmocného Vypušťáka. Ve 24. minutě nás podržel Vypušťák, kdy po dalším brejku vychytal výbornou příležitost jejich útočníka. Vrchol tlaku byla 32. minuta. To postupoval kozlovický útočník sám na Vypušťáka, ale unáhlil se se střelou a trestuhodně netrefil ani bránu. Po této šanci jsme vyrovnali hru a byli více na balonu, kdy jsme se snažili udělat něco s výsledkem. Bohužel naše akce končily u domácí šestnáctky nebo na nepřesnostech. V 43. minutě se odehrál zřejmě rozhodující moment utkání. Kozlovice nakrátko rozehrály standardní situaci, kdy posléze přilétl zlevé strany přetažený centr na hlavu Krejčíře, který poslal přesnou hlavičku za záda Vypušťáka.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe. V 51. minutě domácí brankář vytáhl naši standardní situaci a o minutu později propadl dlouhý balon na nohu Tomáše Švacha, který to nečekal a nedokázal včas zareagovat. V 60. minutě se prezentoval povedenou střelou Školník, ale jeho pokus bohužel skončil vedle. O pár minut později se zaskvěl Vypušťák na druhé straně. Přímý kop z 25 metrů domácího Mazoucha dokázal akrobatickým zákrokem vytěsnit na roh. V 67. minutě si s naší obranou pohrál Galetka a vstřelil pro Kozlovice uklidňující třetí branku. My mohli alespoň snížit v 70. minutě. To si na standardní situaci Horáčka naběhl Kocián, ale jeho hlavičku dokázal bravurně zlikvidovat na čáře domácí brankář. O dvě minuty později po našem rohu nám kozlovičtí rozběhli rychlý brejk, na jejímž konci byla přesná Nekudova střela v naší síti. Poslední zajímavější situace nastala v 88. minutě. Salajkův centr na hranici šestnáctky zklepnul Šťastný na Elšíka, který ale z otočky vystřelil nad domácí bránu.

Pozápasový komentář

,,Věděli jsme, že náš čeká silný soupeř, což se potvrdilo. 30. minut nás soupeř jasně přehrával, všude jsme byli pozdě, nedůrazní. Možná jsme byli ještě někde na cestě, ale z naší strany to byla katastrofa. Pak se to opticky vyrovnalo, ale stejně jsme dostali po standardní situaci gól do šatny. Ve druhé půli jsme měli dvě šance, kdy se nám nepodařilo využít ani jednu ke snížení. Soupeř naopak využil svých brejků a jasně dominoval na hřišti. Velmi špatný výkon. Takhle rozhodně pokračovat nemůžeme,“ nebral si servítky trenér Pavel Prešnajder.