Hráči Slavičína se vzchopili a vybojovali alespoň bod

Val Mez jaro 16

Slavičín – V dalším jarním kole na sebe narazila mužstva pomýšlející na třetí místo v soutěži. A na hřišti zejména kvalita hostujícího týmu z Valašského Meziříčí byla znát. Trenér Kotůlek svým svěřencům naordinoval důrazný fotbal vycházející ze zajištěné obrany, a tak naši hráči hledali jen stěží nějaké to ,,okénko“ pro zakončení.

2:2 (0:1)

Branky: Kříž, P. Švach
Jelínek – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – Goňa, Elšík, Horáček, P. Švach – Kříž, Velecký
Střídali: M. Švach ml., Bartoš, B. Fojtík
Rozhodčí: Kostelník Tomáš – Kozubík Jiří, Slováček Adam
Počet diváků: 170

Komentář k utkání:

Úvod utkání patřil domácím, kdy hned v první minutě po standardní situaci nebezpečně hlavičkuje Elšík vedle brány hostů. V 7. minutě po nádherném centru z levé strany z kopačky Horáčka hlavičkuje osamocený Švach P., hostující brankář vytahuje konečky prstů na rohový kop. Dle hesla ,,nedáš – dostaneš“ mohlo být hned vzápětí. Z protiútoku a nedůrazném bránění z pravé strany se do zakončení dostává hostující útočník. Prvním skvělým zákrokem nás Jelínek zachraňuje od inkasování branky. Domácí se bohužel z tohoto varování nepoučili, proto přichází zákonitý trest. Ve 20. minutě z dalšího rychlého protiútoku tentokrát z levé strany se dostává k zakončení hned trojice nikým nebráněných hostujících hráčů, z nichž nejlepší střelec Výmola pohodlně trefuje horní růžek Jelínkovi brány 0:1! Hned z rozehry a přenesení hry do útočné fáze se dostává k zakončení P. Kříž, bohužel jeho gól pro ofsajd nemůže být uznán. Zbytek první půle dohráváme v útlumu, míč mají častěji na kopačkách hostující hráči. Ti nadále hrozí zejména po standardních situacích.

Do druhé půle provedl trenér Otépka hned dvojí střídání, kdy zjevně utahané hráče Veleckého s Goňou vystřídali Švach Michal ml. a Bartoš Adam. Toto střídání a následné přeskupení hry přináší oživení, bohužel v začínajícím tlaku nás soupeř opět sráží ze standardní situace. V 56. minutě zapomínáme úplně na zadní tyči na zaběhnuvšího hráče hostů, který hlavou posílá míč do protipohybu domácího brankáře a hosté se tak ujímají vedení 0:2! V těchto okamžicích to pro naše barvy nevypadá dobře. Do zápasu nás vrací po prvním malém zaváhaní jinak bezchybně hrající obrany hostů nejlepší hráč domácích Pavel Kříž. Ten se dostává k odraženému míči a jeho střela končí až v síti hostů 1:2! Tento okamžik domácím nalil novou krev do žil, zlepšili pohyb i kombinaci. A tak se dostavují i šance. V 75. minutě se domácí dočkávají zaslouženého vyrovnání, kdy se k samostatnému nájezdu dostává P. Švach, který chladnokrevně zakončuje na 2:2! Po zbytek utkání se hra odehrává spíše na polovině hřiště, obě mužstva se soustředí na to neudělat vzadu chybu. A tak se rozcházíme spravedlivě po 90. minutách ze soupeřem z Valašského Meziříčí nerozhodně 2:2.

Pozápasový komentář:

,,Dnešní zápas nebyl z naší strany povedený, zejména první půle. I když jsme kluky upozorňovali, že soupeř má kvalitní standardky, jednu jsme trestuhodně nezvládli. Naštěstí nás do zápasu vrátil ,,Křižák“, kdy bojovností a vůlí jsme vydolovali alespoň bod. Příjemně nás dnes překvapili střídající hráči, věříme, že jejich čas přijde,“ hodnotí dnešní utkání asistent trenéra Michal Švach.