Dvakrát naprostá tma, 7 branek, vítězství béčka. Tak vypadal páteční zápas proti Tečovicím

/UT Hrádek/ V posledním podzimním domácím utkání hostila Slavičínská rezerva tým Tečovic, který se obdobně jako domácí nacházejí v klidném středu tabulky. Hrálo se netradičně v pátek večer v 18.00 hod na umělé trávě v Hrádku za umělého osvětlení.

4:3 (3:0)

Branky: Šťastný, Bartoš, Mezírka, Kalík
Kuja – Goňa, Sochora, O. Šebák, Both – Salajka, Plšek, Horáček, Bartoš – Šťastný, Mezírka
Střídali: M. Švach ml., Kalík, Mikš

Domácí nastoupili se značně posílenou sestavou s několika hráči „A“ mužstva a na hřišti to bylo znát hned od úvodních minut. Domácí dirigováni Dominikem Plškem a Danem Horáčkem ve středu pole se hned od úvodních minut vrhli na soupeře a nedali mu žádný prostor ke hře. Již v 7. minutě se uvolnil skvěle hrající Lukáš Mezírka a na „ zlatém podnosu“ naservíroval gólovou přihrávku Šťastnému, který otevřel skóre utkání. Ve 20. minutě našel přesnou přihrávkou před brankou volného Bartoše opět Mezírka a skóre se zvýšilo na 2:0. Skvělý výkon završil Mezírka ve 27. minutě, kdy se prosadil po rychlé rozehře Horáčka a zvýšil na 3:0. V tu chvíli by se asi nenašel na hřišti nikdo, kdo by vsadil na hostující tým, který se jen bránil a v podstatě neohrozil domácího brankáře. Domácí pokračovali v tlaku a jen díky skvělému Joklovi v brance hostí se skóre neměnilo. Narůstající tlak domácích však zastavila vyšší moc, když ve 40. minutě zhasla světla a rozhodčí po krátké chvíli rozhodli o poločasové přestávce.

Po ní domácí nastoupili se stálou chutí a hosté jen statovali. Slavičín tak přistoupil ke střídání, pozměnili rozestavení a hosté najednou ožili. V 64. minutě se jim po nečekané akci podařilo snížit kanonýrem Vopatřilem, ale domácí vzápětí kontrovali hned v 68. minutě a zvýšili po pěkné akci Goni střídajícím Kalíkem na 4:1 a zdálo se být definitivně rozhodnuto, ale opět zasáhla vyšší moc, to když v 72. minutě po druhé selhalo osvětlení. Po krátké 10ti minutové technické přestávce se domácí přestali koncentrovat a utkání se snažili jen dohrát. Vše by asi v klidu takto skončilo, ale po třetí zasáhla vyšší moc, tentokrát však v podobě hlavního rozhodčího, který při odkopnutí míče hostujícím hráčem za postranní čáru zcela jasně signalizoval vhazování domácích, kteří v klidu šli pro míč a přesouvali se do útočné části, ale pomezní signalizoval teč domácích, tedy opačné vhazování, čehož hosté využili a náhle vhodili míč do hry, který nikým neatakován Dorazím dopravil do brány domácích. K překvapení všech rozhodčí vstřelenou branku nepochopitelně uznal a nepřerušil hru!!! Po té se na hřišti již nehrálo, jen vznikaly sporné situace, diskuze a zbytečné fauly. Domácí zcela nekoncentrováni ztratili kontrolu a hosté po rohu snížili Chovancem v 88. minutě na 4:3, ale to bylo z jejich strany vše a utkání tak po zásluze vyhráli domácí.

,,Do utkání jsme vstupovali vzhledem k posilám z áčka s jasným cílem zisku 3 bodů, což se nám dařilo 75 minut, ale závěr utkání jsme nezvládli a umožnili hostům zápas zdramatizovat. Všechny tři body však vzhledem k vývoji celého utkání po zásluze zůstávají doma,“ zhodnotil nečekaně dramatické utkání trenér Jiří Váňa.