Dorostenci vykročili do jarních odvet porážkou ve Strání

/Strání/ K prvnímu jarnímu zápasu zajížděli naši dorostenci k soupeři ze Strání, které jakožto nováček soutěže přezimovalo na páté příčce.

3:1 (1:0)

Branky: Ondruš
Sestava: Hyžík – Miklas, Bařinka, Ondruš, Bor – Šoman, J. Častulík, Melichařík, F. Častulík, Staněk – Janků
Střídali: Svoboda, Šenovský, Hrabina

Zápasový komentář

Utkání se hrálo na přírodní trávě a domácí mužstvo na nás vletělo s velkou chutí, sebevědomě a s důrazným napadáním. My nastoupili zbytečně s velkým respektem, zakřiknutě a na hřišti to bylo znát. Domácí nás prakticky po celou první půli převyšovali ve všech herních činnostech a tak změna skóre na sebe nenechala dlouho čekat. V 18. minutě po nedůrazném bránění jsme pustili k zakončení kapitána domácích, který jak se později ukázalo, začal své třígólové představení – 1:0. I další minuty patřili domácím hráčům, jejich standardní situace byly velmi nebezpečné. Naši hráči si za celý první poločas vytvořili dvě gólové situace, kdy nejprve zakončoval z prostoru šestnáctky P. Janků a největší 1000% šance přišla v samotném závěru první půle. Po brejkové situaci v podání Ondruš – Staněk – Šoman se posledně jmenovaný ocitl tváři v tvář brankáři Strání. Zakončení Šomana však nemělo patřičnou razanci, a tak jsme odešli do kabin s poločasovým výsledkem 1:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme udělali pár změn v rozestavení, do útoku jsme vysunuli hráče Ondruš – Staněk a herní projev se zlepšil. Najednou jsme byli silní na míči, dobře jsme kombinovali a soupeře dostali pod tlak, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Naopak v 67. minutě jsou to právě domácí, kteří se z ojedinělého rohového kopu dostali k odraženému míči a opět kapitán pohotově z otočky zvýšil na 2:0. Opět jsme na nepříznivý výsledek reagovali, začali jsme hrát na tři útočníky a v 77. minutě kontrovali po důrazu Ondruše na 1:2. Domácí branka evidentně vykolejila, přestali si věřit a k vyrovnání nebylo daleko. S přibývajícími minutami a blížícím se závěrem, jsme otevřeli obranu a vše směřovali k vyrovnání. Soupeř nás tak ztrestal do otevřené obrany, kdy v nastaveném čase po brejkové situaci zakončil svou třetí brankou kapitán domácích a upravil tak na konečných 3:1 pro Strání.

Pozápasový komentář

,,Říkal jsem a hlavně tušil, že přechod z umělky na přírodní trávu bude pro mnohé obtížný. Bohužel, soupeř byl na toto lépe připraven, vletěl na nás a zaslouženě vyhrál. My začali hrát, až to bylo 0:2, ale směrem dopředu toho bylo málo. Svoje nepovedené vystoupení budeme muset odčinit na domácí půdě v sobotním dopoledni, kdy hostíme v regionálním derby rivala z Brumova,“ uzavřel své hodnocení trenér Michal Švach.