Dorostenci porazili nováčka ze Strání

/UT Hrádek/ Start soutěže zastihl v dobrém rozpoložení naše dorostence. Ti si dokázali bez větších problémů poradit s nováčkem ze Strání. Všechny branky jsme vstřelili netradičně po rohových kopech. Nyní se můžeme těšit na derby v Brumově.

3:0 (0:0)

Branky: 2xJanků, Fojtů
Gergela – Miklas, Dobiáš, Bařinka, Janků – Hamalčík, Melichařík, Častulík, Švadleňák, Staněk – Fojtů

Letní příprava ve zkratce

,,Hned zkraje musím říct, že od letní přípravy jsme čekali více. Potom jsme ale slevili z nároků, protože ti kluci ty prázdniny prožívají formou různých dovolených a mají hlavně brigády. Tohle jsme tedy zkousli. Odehráli jsme tři přáteláky, což nám ukázalo určité věci. Nakonec, když to teď časem hodnotíme, tak příprava proběhla, byť mohla lépe,“ je si vědom nepříliš povedené letní přípravy trenér Petr Švach.

Do kádru se zapojili i žáci, kteří už věkem patří do dorostu. ,,Určitě chceme dorost ještě více doplnit. Celkově je nás málo, máme hodně zraněných a jsme rádi, že byť kluci ze žáků možná ten přechod oddalovali, tak se už zapojili do tréninků, potažmo teď i do zápasu.“

O soupeři ze Strání se toho moc nevědělo, přesto kluci zahráli výborný zápas. ,,Žádné zprávy o soupeři jsme neměli. Nicméně kluci přistoupili k zápasu úplně perfektně. Od začátku si šli za vítězstvím. První poločas byl sice bez branek, ale měli jsme tam 3-4 gólové šance a soupeř téměř žádnou. V poločase jsme kluky nabádali ať jsou trpěliví, což se vyplatilo hned zkraje druhé půle. Přišel první gól a pak dvě branky v závěru, což rozhodlo ten zápas. My jsme hlavně rádi, že všechny branky padly po rohových kopech. Kluci si sami dokonce rohy rozehráli a to jsme nečekali. Vymysleli si něco sami a z toho padly branky. Měli jsme opravdu radost,“ neskrýval svoji spokojenost trenér Petr Švach.

Jaké jsou letošní ambice po minulé, stříbrné sezoně? ,,Ambice nemáme. Chceme, aby se kluci zapojili v co největším počtu do tréninku, aby je to bavilo a hlavně si užívali radost z toho fotbalu. Ostatní přijde časem dle výsledků,“ má jasno mladý kouč.

Jestliže si naše áčko po dlouhé době nezahraje derby proti Brumovu, náš dorost si tento speciální zápas odehraje hned další kolo. ,,Je to tak. Velká škoda je, že tam nebude brácha(pozn. asistent trenéra Michal Švach), který se do Brumova vždycky těší. Já osobně mám rád tyhle derby, takže se už nemůžu dočkat,“ hlásí trenér.