Dorostenci dostali v Otrokovicích lekci z produktivity

/Otrokovice/ Sobotní víkendové kolo naše dorostence zavedlo na půdu zachraňujících se Otrokovic. Nám se nedařilo vyjma úvodní pětiminutovky téměř nic, proto jsme odjeli domů s nulovým bodovým ziskem.

6:2 (3:1)

Branky: Bor, Salajka
Sestava: Böhm – Hrabina, Bařinka, Janků, Miklas – Šoman, Melichařík, Salajka, Staněk – Hyžík, Bor
Střídali: Svoboda

Ještě neběžela ani pátá minuta a my se ujmuli vedení. Na přesný pas v podání Staňka nejlépe zareagoval Bor a uklidil míč do branky domácích 0:1. Bohužel tento gól naše hráče natolik uspokojil, že po zbytek první půle už se nám nedařilo vůbec nic. Domácí nás začali převyšovat v pohybu, důrazu a celkové chuti. Hrozili zejména po pravé straně hřiště, odkud podnikali nebezpečné výpady. Výsledkem toho byly 3 branky, kdy hráč obešel nedůrazně bránící obránce, zatáhl míč, zacentroval pod sebe a hráči z druhé vlny mířili do černého. První půle až na úvodní pětiminutovku výsledkově i herně patřila domácím a tak se šlo do kabin za stavu 3:1.

V poločasové přestávce jsme si situaci rozebrali, přeskupili řady a zkusili v úvodu druhé půle dát kontaktní branku. Soupeře jsme zatlačili na jejich polovině, jsme lepším týmem a vytvářeli jsme si šance a dostávali se do zakončení. Když už to vypadalo, že se nám podaří vsítit gól, udeřil soupeř na druhé straně. Po nedorozumění v obraně, kdy malou domů M. Böhm chytil do rukou byl nařízen nepřímý kop. Domácí hráči této standardní situace využili a zvýšili na 4:1. Naše kluky to evidentně vyvedlo z koncentrace, domácí opět z nenápadné akce zvýšili na 5:1. Do konce zápasu padlo na každé straně ještě po jedné brance, kdy za nás skóroval Salajka na 2:5. Domácí v závěru upravili na konečných 6:2.

,,Jednoznačně zápas blbec. Šest branek je hodně, bohužel jsme to domácím hodně ulehčili. Z naší strany chyběl zápal, chuť, spíše jsme hráli takový bezstarostný fotbal a Otrokovice nás krutě trestaly. I kdybychom hráli až do večera, vždy to budou domácí, kteří využijí jakékoliv skulinky v obraně a dají nám branku. Teď už je to pryč, musíme se z toho poučit a dobře se nachystat na Štítnou, která hraje taktéž o setrvání v soutěži,“ uzavřel své hodnocení trenér Michal Švach.