Dorost konečně uspěl venku. Nejprve ve středeční dohrávce proti Kunovicím a pak v Hulíně

/Kunovice, Hulín/ Dorostenci nejprve ve středeční dohrávce 17. kola porazili Kunovice na jejich hřišti a o víkendu pak vyloupili i poslední Hulín. Dali tak zapomenout na nepovedené venkovní utkání.

2:3 (0:3)

Branky: 2xFojtů, Zvoníček
Sestava: Böhm – Miklas, Janků, Bařinka, Hrabina – Šoman, Zvoníček, Melichařík, Salajka – Fojtů, Bor
Střídali: Hyžík, Častulík J.

Zápasový komentář

Ve vloženém středečním dopoledni naši dorostenci zajížděli k soupeři FK Kunovice. Do utkání byla připravena hned čtveřice hráčů pravidelně hrajících mužské soutěže a na kvalitě utkání to bylo znát. Od prvních minut jsme byli aktivnější, domácí hráče jsme zatlačili na vlastní polovinu a sílící tlak jsme zúročili ve vedoucí branku hned v 8. minutě. Na dlouhý míč za obranu si šikovně zaběhl Dan Zvoníček a zakončil před vybíhajícím brankářem domácích 0:1. Bohužel při zakončení došlo k neúmyslnému kontaktu mezi aktéry souboje a pro Dana to znamenalo poranění kolena kvůli čemuž musel střídat. Kluky tento moment nerozhodil, i nadále hráli dobrý, rychlý kombinační fotbal. Po půlhodině hry v rozmezí dvou minut o sobě dal vědět Jakub Fojtů, který nejprve dorazil do prázdné brány výborně kopnutý roh Melichaříka 0:2 a na poločasový výsledek 0:3 zvýšil po individuální akci a chybě brankáře domácích 0:3.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že soupeř musí hru zjednodušit, začne nakopávat a za pomoci silného větru nás zatlačí na vlastní polovinu hřiště. A vše se i do puntíku splnilo. Nejprve kontaktní branku vstřelil v 64. minutě po standardní situaci a následné dorážce 1:3. Za necelých pět minut už je to jen o jednu branku a to když vyřešili domácí skvěle brejkovou situaci a snížili na 2:3. V tento moment zbývalo do konce zápasu ještě 20 minut, které jsme s přispěním štěstí a zákroků výborně chytajícího M. Böhma přečkali bez úhony. Domů si tak odvážíme další tříbodový zisk a do kabiny to tak přineslo patřičný klid a pohodu.

Pozápasový komentář

,,Vítězství se nerodilo lehce, i když jsme po půlhodině hry vedli o tři branky. Domácí se v druhé půli zvedli, najednou jich bylo plné hřiště a nám pomaličku docházel dech. Nutno dodat, že i silný protivítr sehrál svoji roli. My dnes byli o tu jednu branku šťastnější a tak máme vítězství a plný bodový zisk. Jen mě mrzí zranění D. Zvoníčka. Dnes už víme, že zranění není vážné, nicméně na 3 týdny má klidový režim. Alespoň má čas dobře se připravit na blížící se maturity, tak mu na dálku přejeme brzké uzdravení a šťastnou ruku při výběru otázek,“ zhodnotil utkání trenér Michal Švach a popřál svému hráči k úspěšnému složení maturitní zkoušky.

2:4 (1:0)

Branky: 3xSalajka, Fojtů
Sestava: Böhm – Miklas, Ondruš, Janků, Bařinka – Hrabina, Melichařík, Salajka, Staněk – Fojtů, Bor
Střídali: Hyžík, Častulík J., Šoman

K dalšímu venkovnímu utkání jsme zajížděli na hřiště FC Kvasic, kde svá domácí utkání hrají dorostenci Hulína. V sobotním odpoledni nás čekal nádherný areál a soupeř, který momentálně okupuje poslední příčku v tabulce. V úvodní řeči před výkopem jsem nabádal kluky, aby nic nepodcenili, že soupeř neprodá svoji kůži zadarmo. Tentokrát jsme nezačali zápas s takovým nasazením jako v Kunovicích. Z naší strany to bylo takové ospalé, ale celkově jsme měli více míč na svých kopačkách. Bohužel 100% gólovky v podání Staňka či J. Fojtů jsme neproměnili, a tak přišel zákonitý trest. V 34. minutě se z ojedinělé akce dostal k zakončení nikým nedostoupený útočník domácích a své sólo proměnil ve vedoucí branku 1:0.

V poločasové přestávce jsem se kluky pokusil nahecovat, že zápas není v žádném případě ztracený. Tlak domácích nebyl tak drtivý, že bychom se museli bát otevřít hru. Kluci si slova vzali nejspíš k srdci, protože do druhé půle vyběhlo úplně jiné družstvo. Hru jsme zrychlili, soupeře napadali už v jejich obranném prostoru a výsledkem byla hned po odehraných dvou minutách změna skóre. Domácí obránci otáleli s rozehrou, k míči se dostal J. Fojtů a svým důrazem vyrovnal na 1:1. Domácí byli evidentně zaskočeni, další minuty patřili našim barvám. Své střelecké galapředstavení otevřel v 69. minutě M. Salajka, který se prosadil po individuální akci na 1:2. Za necelých 5 minut v 75. minutě z penalty za faul na J. Fojtů dal svoji druhou branku a zvýšil na 1:3. Svůj hattrick završil za dalších pět minut, tentokrát výstavní střelou z přímého kopu z hranice 20-ti metrů přes zeď do horního růžku svatyně domácích. Soupeř už jen v samotném závěru dal taktéž z penalty konečnou podobu zápasu 2:4.

,,Do zápasu jsme nešli s takovou šťávou jako minulé kola. Nicméně i přes nepříznivý poločasový výsledek jsem pořád věřil, že tady neprohrajeme. Pomohlo brzké vyrovnání ve druhé půli a pak začal úřadovat Salis(pozn. Martin Salajka), který se v poslední době dostal do obrovské pohody. Svou chutí, neúnavností, napadáním a neustálím burcováním pomáhá a dává příklad i dalším spoluhráčům,“ uzavřel s uznáním a poděkováním trenér Michal Švach.