Do třetice všeho dobrého. Béčko konečně doma vyhrálo

/UT Hrádek/ V dalším domácím utkání hostila rezerva Slavičína nedaleké Sehradice, které se pohybují  ve spodní části tabulky, a tak se očekával jednoznačný výsledek, zvláště po minulém excelentním vítězství Slavičína v Hulíně.

4:2 (2:1)

Branky: 2xZvoníček, Ondruš, Havlín
Vypušťák – Kalík, O. Šebák, Ondruš, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Zvoníček, Bartoš, Salajka – Fojtů
Střídali: Überall, Horáček, Zámečník, Havlín

Počátek utkání tomu taky odpovídal. Slavičín držel míč, kombinoval, ale neodhodlal se k výraznějšímu ataku hostí, až ve 13. minutě poprvé vystřelil z dobrých 35 metrů dorostenec Dan Zvoníček a k překvapení všech míč skončil za brankovou čarou. Domácí se tak mohli uklidnit, ale v 18. minutě domácí obrana chybovala a toho využil hostující Vaculka, který vyrovnal na 1:1. Slavičín se zkoncentroval a několikrát zahrozil a ve 26. minutě po akci Salajky opět skóroval Zvoníček.

Poločasový výsledek byl z pohledu Slavičína stejný jako v minulém kole a snad se domnívali, že to půjde samo, a tak hráli velmi volně a nevytvářeli si ani nějaké mimořádné šance. Naproti tomu hosté stále „zlobili“ a nakonec se jim podařilo vyrovnat Vaculkou, který využil druhé hrubé chyby domácí obrany. V domácích řadách pak nastalo rozsáhlé střídání a po velkém tlaku využili pouze 2 z několika jasných brankových příležitostí. Nejprve vstřelil vítězný gól hlavou další dorostenec Ondruš a v samotném závěru pojistil výhru domácích střídající Havlín.

,,Dvakrát jsme doma ztratili body s mužstvy ze spodní poloviny tabulky, a tak jsem pevně věřil, že do třetice se to nestane. V zápase se nám ale příliš nevedlo a hlavně obrovské množství neuvěřitelných chyb zejména v obraně, nás mohlo opět stát nějaký bodík, ale naštěstí jsme v závěru zabrali a podle mého zaslouženě vyhráli, jelikož jsme celkově měli mnohem více vyložených brankových příležitostí,“ oddechl si po vítězném zápase trenér Jiří Váňa.