Brankové žně v zápase proti Uherskému Brodu skončily pro naše dorostence vítězně

/UT Hrádek/ V posledním podzimním zápase na domácí půdě jsme v sobotním dopoledni přivítali vedoucí tým Krajského přeboru Uherský Brod. Z trojice zkušenějších hráčů, které jsme využili v zápase se Štítnou, jsme měli tentokrát k dispozici jen Salajku, a tak dostali příležitost i mladší hráči. Nutno dodat, že své příležitosti se chopili se ctí.

5:4p (2:1)

Branky: Staněk, Švadleňák, Hyžík, Janků
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Miklas, Dobiáš, Bařinka, Janků – Švadleňák, Hrabina, Salajka, Melichařík, Staněk – Hyžík
Střídali: Bor, Častulík

Zápasový komentář

Zápas se hrál od prvních minut v ostrém tempu a domácím patřil úvod zápasu. Hned v 5. minutě jsme se krásnou přízemní střelou na vzdálenější tyč v podání Davida Staňka ujmuli vedení 1:0. Naši hráči svým nasazením, aktivitou a pohybem hostující tým zatlačili na vlastní polovinu a dostavily se i další šance. V 18. minutě jsme zvýšili na 2:0, kdy po rychlé křídelní akci z levé strany a ideálním centru Staňka zakončil chladnokrevně Švadleňák. I v dalších minutách jsme soupeře nadále přehrávali, zejména trio Salajka, Staněk, Švadleňák dělali hostující obraně starosti. Bohužel nabízené šance jsme nevyužili, a tak se i soupeř připomněl. V 31. minutě se po zbytečné ztrátě na polovině hřiště dostal do zakončení jeden z útočníků soupeře, jeho střelu Gergela vytěsnil, žel na následnou dorážku obrana nereagovala – 2:1. Tento moment dodal soupeři nový impuls. Hra se přelévala na obě strany a zápas se v těchto minutách musel divákovi líbit. V poslední minutě první půle se do brejkové situace dostal po pravé straně agilně hrající Švadleňák, bohužel na jeho vybídnutí nikdo ze spoluhráčů nereagoval.

Druhá půle začala lépe pro Uherský Brod. Z nevinného autového vhazování se dostal míč až do pokutového území domácích, kde nikým neobsazený  hostující hráč vyrovnal na 2:2. V přibývajícím čase se dění na hřišti obrátilo a územní převahu získali hosté. Jejich tlak zesílil, šancí přibylo a logicky tak došlo i ke změně skóre v náš neprospěch. V 61. minutě po naší gólové ,,tutovce, kdy se dostal míč k úplně osamocenému Staňkovi, který zakončil z malého vápna nad brankovou konstrukci, se do rychlého brejku dostali hosté a kontrují na 2:3. Obrat v utkání dovršili v 75. minutě. Po chybě v obraně zvýšili Broďané na rozdíl dvou branek 2:4. Kdo z diváků snad šel domů, udělal velkou chybu. Domácí zmobilizovali své síly, přeskupili řady a do samotného závěru jsme vysunuli obránce Petra Janků na pozici druhého útočníka. V 88. minutě jsme po závaru v pokutovém území hostů a následné skrumáži dopravili míč Hyžíkem na 3:4 a ve třetí minutě nastavení po nádherném centru Salajky vyrovnal hlavou na spravedlivou remízu Petr Janků 4:4. V následném pokutovém rozstřelu jsme byli konečně i my ti šťastnější. Gergela tři penalty vychytal, proto jsme si připsali bonusový druhý bodík za konečný výsledek 5:4 po penaltách.

Pozápasový komentář

,,Konečně odmakaný zápas jak má být. Nabádal jsem kluky, že žádný soupeř se neporazí nikdy sám a chceme-li dneska uspět, musíme jezdit po prdelích. Od prvních minut se hrálo nahoru – dolů, hýřili jsme pohybem a byli aktivní. Soupeř se rozjížděl pomalu, ale zejména ve druhé půli nám ukázal svoji kvalitu. Zápas se musel líbit a kluci do něj dali vše. Jsem rád, že jsme se dokázali vrátit do utkání a nepříznivý výsledek otočit,“ uzavřel hodnocení hodně divokého zápasu trenér Michal Švach