Béčko si doma po výborném výkonu poradilo se silným celkem z Malenovic

/UT Hrádek/ Rezerva Slavičína nastoupila k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání proti přednímu týmu tabulky, ambiciózním Malenovicím.

3:1 (2:0)

Branky: 2xBartoš, Dobiáš
Kuja – Dobiáš, Bureš, O. Šebák, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Šmotek, Zvoníček, Bartoš – Švadleňák
Střídali: Überall, Staněk

Po generálkovém debaklu proti Nevšové se Slavičínská rezerva neuvěřitelně oklepala a od začátku utkání udávala tempo hry. Šest dorostenců v základní sestavě a další mladé pušky dirigované zkušeným Burešem a Bothem se naprosto sebevědomě a agresivně zakouslo do soupeře, kdy od úvodních minut přehrávalo překvapené hosty. Domácí byli až na několik málo situací jednoznačně lepší po celý první poločas a svou převahu vyjádřili 2 brankami. Nejdříve po přesném centru Lukáše Šebáka otevřel skóre utkání hlavou Bartoš a pak po perfektně zahraném rohu Zvoníčka opět hlavou zvýšil na 2:0 mladý Dobiáš. Domácí ještě 2x orazítkovali tyč a jen díky dobře chytajícímu Mňačkovi nebylo skóre výraznější. Hosté několikrát zahrozili ze standardních situací, ale přímou střelou domácího brankáře neohrozili.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, drželi míč na svých kopačkách a po deseti minutách byla jejich snaha odměněna, když si domácí vstřelili nešťastnou vlastní branku. Hosty to nakoplo, ale za 5 minut se nechal po hrubém zákroku vyloučit hostující Vichorec, který svůj tým oslabil a otupil jejich útočné snahy. V závěru utkání se hosté vrhli do ofenzívy a to se jim málem vyplatilo, ale spolehlivý Kuja nebezpečné situaci bravurně zabránil. Domácí nakonec využili jednoho z mnoha rychlých protiútoků a střelecky disponovaným Bartošem vstřelili třetí branku. Výsledek utkání je naprosto odpovídal dění na hřišti a body zůstaly zaslouženě ve Slavičíně.

,,Před utkáním jsem měl velké obavy, ale kluci se dnes předvedli a zaskočili soupeře. Moc velký dík všem!“ poděkoval na dálku svým svěřencům po vítězném zápase trenér Jiří Váňa.