Béčko deklasovalo soupeře z Choryně a připsalo si tak třetí výhru v řadě

/UT Hrádek/ V dalším mistrovském utkání 1.B třídy přivítala rezerva Slavičína nováčka soutěže, tým Choryně. Vzhledem k zatížení travnaté plochy a deštivému počasí se tentokrát hrálo na UT v Hrádku.

6:2 (4:1)

Branky: 2xL. Šebák, Bartoš, Šmotek, O. Šebák, M. Švach ml.
Kuja – O. Šebák, Bureš, Ondruš, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Zvoníček, Šmotek, Bartoš – Fojtů
Střídali: Sochora, Miklas, Staněk

Hosté přijeli s respektem a domácí toho okamžitě využili, když hned v 5. minutě dobře reagoval na zmatky v obraně Adam Bartoš a díky jeho přesné střele se Slavičín ujal vedení. O 3 minuty později se po standardní situaci hlavou chytře prosadil Lukáš Šebák – 2:0. Hosté byli v tento moment zcela bezradní a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. V 16. minutě po nádherném prostrčení Dana Zvoníčka ideálně našel přesným centrem Lukáš Šebák Kamila Šmotka, který uklidil míč do branky. Následovalo několik slibných situací a ve 27. minutě unikl po křídle opět L. Šebák, kdy přetaženým centrem našel Adama Bartoše, který vyšperkoval akci přesnou hlavou na Ondru Šebáka, jenž opět hlavou zvýšil na 4:0. Po té jsme kontrolovali hru a o výsledku utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Po zbytečné rozehrávce a nedůslednosti v obraně se hostům podařilo těsně před půlí korigovat na 4:1.

Když hned krátce po poločase hosté snížili na 4:2, tak se utkání na chvíli zdramatizovalo, ale hned o pár minut později se opět hlavou prosadil Lukáš Šebák na 5:2. Definitivní tečku za výsledkem pak učinil přesnou střelou Michal Švach, kdy v 77. minutě po pěkné kombinaci ve středu hřiště zvýšil na konečných 6:2. Hattrick mohl dosáhnout Lukáš Šebák, ale nabídnutou šanci v podobě pokutového kopu odmítl, když jeho střelu vystihl brankář hostí.

,,Hrálo se na umělce, která nám obecně svědčí a pro hosty to bylo zcela nezvyklé. Než se vzpamatovali, tak bylo rozhodnuto a jen díky naší benevolenci výsledek nebyl vyšší. Ve druhé půli se již jen dohrávalo. S výkonem našich hráčů jsem velmi spokojený především v první půli,“ pochválil své svěřence spokojený trenér Jiří Váňa.