Dorostenci Slavičína hostí v sobotním dopoledni Holešov

/Slavičín/ Poslední mistrovské utkání v sezoně 2023/2024 odehrají slavičínští dorostenci na domácí půdě proti celku z Holešova. Slavičané stále bojují o druhé místo v tabulce Krajského přeboru před dotírajícím Uherským Brodem. To může být nakonec i postupovým do dorostenecké divize, ale nejdříve musí slavičínští mladíci zvládnout duel s Holešovem. Poslední měření sil obou soupeřů v Holešově skončilo výhrou Slavičanů o pět branek, ale výsledek plně neodpovídal dění na hřišti. V minulém kole si přivezli hráči FC TVD vysokou výhru z otrokovického Baťova. Zápas s Holešovem se hraje v sobotu 15. června od 10.00 na hřišti ve Slavičíně.

FC TVD Slavičín

Sobota 15.6.2024

hřiště Slavičín v 10.00 hodin

Branky: 
Sestava: 

Střídali:

Slavičín, 15.6.2024

 

 

 

Představení klubu SFK ELKO Holešov:
Město Holešov má bohatou fotbalovou historii. Klub SK Holešov byl založen již v roce 1905 a patří tak mezi nejstarší fotbalové kluby na Moravě. V období do 2. světové války hrával na škvárovém hřišti „Střelnice“, ale také na loukách u cukrovaru ve Všetulích nebo na hřišti reálného gymnázia a měl na 130 členů. Po roce 1948 byl přejmenován postupně na Sokol SK Holešov, po sloučení s klubem DSK Holešov na Tatran Holešov (1953) a nakonec na TJ Holešov (1972). Od roku 1958 hrával klub na travnatém hřišti na Stadionu Míru.
V roce 2001 došlo k oddělení klubu od TJ Holešov a vznikl samostatný FK Holešov. V roce 2003 bylo dohodnuto sloučení klubů FK Holešov a TJ Slavoj Všetuly (založen v roce 1932 jako SK Všetuly). Od té doby klub vystupuje pod názvem SFK ELKO Holešov a využívá i stadion právě v místní části Všetuly. V roce 2005 se pak fotbal vrátil i na zrekonstruovaný stadion „Střelnice“.
Kromě klubu SK Holešov působily v minulosti na území města Holešov i jiné fotbalové oddíly jako např. DSK Podhorák, DSK (Bruna) Holešov, SK Sparta Holešov, SK Moravan či ZK Thonet Holešov. Asi nejvýznamnější byl fotbalový odbor pod Sportovním klubem policie (SKP) Holešov, dříve Rudá hvězda Holešov (založen 1948 jako Dům armády Jaslo Holešov, později pak VTJ Holešov), kde hráli příslušníci SNB. Všehny tyto kluby se však časem rozpadly a jejich členové přešli právě do SK Holešov.