Začne se úplně od nuly a je jen na nás, jak se s tím popereme, má jasno trenér Michal Švach

Po delší odmlce jsme si nachystali krátký rozhovor s naším trenérem áčka Michalem Švachem. Ten se v rychlosti ohlédl za zimní přípravou a nastiňuje další program, který by nás měl čekat po postupném rozvolňování zákazů.

Když se ještě krátce vrátíme k zimní přípravě, kterou jsi poprvé v kariéře vedl jako hlavní trenér A mužstva. Jaké to pro tebe bylo?
Nové jako všechno. Určitě je to fáze poznávání a hledání. Zejména co se náročnosti fyzické zátěže týká.

Je pro tebe zklamání, že týden před zahájením jarní části sezony jsme museli nuceni ukončit svoji činnost?
Jak se to vezme. Na jednu stranu jsme byli týden co týden na umělce a nabírali kondici, vše pomalinku gradovalo a všichni jsme už byli plni očekávání. Na druhou stranu čím více se blížily mistráky, tím více vrásek mi přibývalo na čelo z důvodu narůstající marodky.

Jakmile to situace dovolí, tým začne trénovat? Případně jak to máš nachystané..
V současné době tj. 3.5. na základě vládou ČR dovoleného postupného rozvolňování nouzového stavu už teď víme, že od 11.5. za dodržení určitého ,,hygienického režimu“ můžou trénovat i neprofesionální fotbalisti. Mám tedy za to, že nám nic nebrání se znovu vídat na travnaté ploše za účelem trénování. Přesný start však ještě bude upřesněn.

Jak moc těžké bude znovu naskočit do tréninkového procesu včetně toho zápasového?
Taková ,,nečekaná pauza“ nikomu radost neudělala. Ovlivnila všem lidem běžný život, zaběhlé pochody a všichni se museli přizpůsobit. Když člověk sledoval denní přírůstky nakažených, tak si myslím, že bylo vcelku logické, že sport jako řada dalších činností, musela jít stranou a soutěž se nedohrála. Teď se postupně vracíme k normálu, a tak se i k ,,určitému“ normálu vrátíme my. Prostě začneme se pokud možno co nejlépe připravovat na sezonu novou.

Soutěž začne od znovu, nikdo nesestoupil, nikdo nepostoupil. Co očekáváš od nové sezony?
Bojím se, že možnost opětovného nastartování koronavirusu a celé pandemie a všech těch omezení, se bude ve vzduchu vznášet i nadále. Jde o to, jak dlouho nám to zůstane v hlavách. Co se týká sportovní stránky, uvidíme. Začne se úplně od nuly a je na nás jak se s tím popereme. Kádr zůstává pohromadě, pracujeme na doplnění resp. rozšíření hráčské základny, protože jsme si vědomi, kde nás tlačí bota. I nadále bychom chtěli hrát útočný a kvalitní fotbal a postupně zapracovávat vlastní odchovance.