Šťastný dvěma góly režíroval výhru proti Slavkovu pod Hostýnem

Slavkov pod Hostynem jaro 18 úvodní

/UT Hrádek/ V dalším domácím utkání hostila Slavičínská rezerva nováčka soutěže, tým Slavkov pod Hostýnem.  Hrálo se na umělé trávě za velmi nepříjemných poryvů velmi silného větru, který byl značným soupeřem obou týmů, lépe se s ním však vypořádali domácí.

FC TVD Slavičín

2:0 (1:0)

Branky: 2xŠťastný(1x z pen)
Sestava FC TVD Slavičín
Kuja – Vladar, O. Šebák, Kocián, Both – L. Šebák, Šťastný, Kalus, Švadleňák, Überall – Ondruš
Střídali: Floreš, Staněk, Havlín

Zápasový komentář

V první čtvrthodině se hosté téměř nedostali za polovinu a domácí i díky podpoře větru měli navrch, nedostali se však do vyložených brankových příležitostí. Hosté zahrozili v 18. minutě po chybě domácí obrany, ale ve vyložené příležitosti útočník Slavkova netrefil ze 14ti metrů branku. Hra se na chvíli vyrovnala a hrálo se na polovině hřiště. Pak opět převzali iniciativu domácí, přičemž několikrát nebezpečně zakombinovali a dostali se do nebezpečných situací. Ve 30. minutě pronikl aktivní L. Šebák, který byl v pokutovém území sražen, ale píšťalka hlavního arbitra zůstala k překvapení všech němá. Ve 35. minutě už ale rozhodčí po ruce v pokutovém území nařídil penaltu pro domácí a Šťastný se nemýlil. V závěru poločasu mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale Überallovu jasnou šanci skvěle vychytal hostující brankář.

Ve 2. půli se hra i díky větru obrátila a hosté se po sérii několika rohů dostali do tlaku, ale domácí obranu skvěle organizoval Tomáš Kocián a Kuja v domácí brance byl pozorný. S narůstajícími minutami hosté stále více otevírali hru, ale gólově ohrozit branku domácích se jim nedařilo. Naopak domácí vždy rychle atakovali a hrozili nebezpečnými protiútoky, především střídajícím Havlínem na hrotu útoku a aktivním L. Šebákem. V 81. minutě, krátce po nastoupení na hřiště, přesně nacentroval Floreš a jediný střelec tohoto utkání Šťastný se podruhé prosadil a bylo to 2:0. Do konce utkání se pak již nic podstatného neudálo a domácí tak zaslouženě vyhráli.

Pozápasový komentář

,,Před utkáním jsem musel několikrát přepracovat sestavu, jelikož od posledního mistrovského utkání nemohlo nastoupit z mnoha různých důvodů celkem 9 hráčů, takže sestava se zcela změnila, proto jsem měl logicky obavy. Kluci však přes kostrbatou kombinaci nakonec podali solidní výkon a na soupeře to stačilo, a proto jim patří všem velký dík,“ shrnul utkání trenér Jiří Váňa.

Fotogalerie