Naše přípravky se zúčastnily mezinárodního turnaje na Baťově

/Baťov/ Naše přípravky si v uplynulém víkendu vyzkoušely mezinárodní turnaj na Baťově, kde se sešla mimořádně silná konkurence. Pro naše kluky to byla obrovská škola a my jsme jenom rádi, že se obě přípravky turnaje zúčastnily, kdy tak mohly nabírat velmi cenné zkušenosti do budoucna.

O turnaji

XXII. ročník Mezinárodní fotbalový turnaj přípravek „O pohár osvobození města Otrokovice“

Tento turnaj má dlouholetou tradici. Každoročně se ho účastní týmy jako Lokomotíva Trnava, Dubnica nad Váhom, SK Myjava, Fotbal Třinec, 1.FC Slovácko, Fastav Zlín, SK HS Kroměříž, Olympia Bruntál atd. Vystřídala se tu i mužstva zvučných jmen jako maďarský Vác, polský Glogowek, rakouský Salzburg, Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, Vítkovice, Frýdek – Místek, AS Trenčín, MFS Košice atd.

Mladší přípravka

Zápasy ve skupině
FC TVD Slavičín – Sigma Olomouc 1:3 (Jan Lukáš)
FC TVD Slavičín – SK Zlín 3:2 (Robin Cuřín, Lukáš Rak, Dominik Fojtů)
FC TVD Slavičín – 1. FC Slovácko 0:7
FC TVD Slavičín – Lokomotíva Trnava 0:0

Umístění ve skupině: 4. místo

Zápas o umístění
FC TVD Slavičín – Fastav Zlín 1:3

Konečné umístění: 8. místo

Hodnocení
,,Dostali jsme pozvánku na mezinárodní turnaj, který se konal na Baťově. Hráli jsme proti ligovým mužstvům, což je jenom dobře. Naši hráči bojovali, hráli dobře. Všechny zápasy byly vyrovnané a my jsme propadli pouze proti Slovácku. Kluci z toho měli radost a pro ně je to obrovská zkušenost zahrát si proti TOP mužstvům,“ hodnotí velmi pozitivně vystoupení svých svěřenců trenér Petr Lukáš.


Starší přípravka

Zápasy ve skupině
FC TVD Slavičín – Lokomotíva Trnava 0:6
FC TVD Slavičín – Vsetín 1:9
FC TVD Slavičín – 1. FC Slovácko 0:19
FC TVD Slavičín – SK Zlín 0:3

Umístění ve skupině: 5. místo

Zápas o umístění
FC TVD Slavičín – SK Baťov 1:9

Konečné umístění: 10. místo
Hodnocení
,,Na velmi kvalitně obsazený turnaj jsme vzali v podstatě ročník 2007, aby nabral zkušenosti s velmi kvalitními soupeři. Tento ročník bude ve starší přípravce pokračovat i příští rok. Turnaj byl opravdu výběrem toho nejlepšího. Naši kluci se utkali s vyspělejšími jak do věku, tak fotbalového umění, kdy museli prokázat bojovnost a psychickou odolnost. I přes nepříznivé výsledky však musím kluky pochválit,“ hodnotí pozitivně turnaj na Baťově trenér Dalibor Majc.