Pohodlné vítězství našeho béčka proti poslednímu Lukovu

/UT Hrádek/ Béčko přivítalo na svém domácím hřišti beznadějně poslední Lukov. Obraz hry odpovídal postavení obou celků tabulky. My jsme měli spoustu šancí, ale bohužel špatná koncovka nás připravila o lepší výsledek.

FC TVD Slavičín

2:0 (1:0)

Branky: Žáček, B. Fojtík
Sestava FC TVD Slavičín
Marcaník – Fojtů, B. Fojtík, Bureš, Both – L. Šebák, M. Švach ml., Sochora, Kalík, Salajka – Žáček
Střídali: Blažek, Pekárek, Šmotek, O. Šebák

Zápasový komentář

Problémy se sestavou jsme tentokrát neměli, jelikož dorost hrál své utkání až v neděli, a tak se v zápase vystřídalo hned 6 dorostenců, kteří předvedli kvalitní výkony. Do zápasu jsme nastupovali s odhodláním získat 3 body, ale v hlavách hráčů samozřejmě bylo podvědomí, že Lukov získal zatím jen 4 body a jsou jasně posledním týmem. Hosté nastoupili s několika hráči, kteří výkonnostně nepatří do této soutěže a hra Lukova tomu odpovídala. Od počátku utkání se hosté v 10ti lidech zatáhli hluboko do svého obranného území a my jsme začali dobývat jejich tvrz. To se nám podařilo hned ve 12.minutě po úniku mladého Lukáše Šebáka, který nachystal tutovku pro Žáčka. To nás uklidnilo, ale přes velký tlak a množství šancí jsme v prvním poločase již nedokázali překonat skvělého Kopřivu v brance hostí.

Ve druhé půli se obraz hry moc nezměnil. Několikrát se nám podařilo dostat do pokutového území a do mnoha šancí, ale až přesná střela Fojtíka v 80.minutě uklidnila náš tým a dohrálo se v klidu. Hosté za celý zápas pouze jednou vystřelili na naši bránu, a to přímo do zkřehlého Marcaníka v naší bráně, který neměl mimo malé domů žádnou práci. Povinné 3 body jsme splnili, ale celkový výkon i dojem z utkání není příliš lichotivý.

Pozápasový komentář

,,Ze své dlouholeté hráčské i trenérské praxe vím, jak bývají složitá takováto utkání, kdy každý fanoušek i funkcionář počítá s jistým vítězstvím proti slabšímu soupeři, ale mnohdy to je velmi těžké. Jsem rád, že toto utkání je za námi a zvládli jsme ho bez ztrát,“ ulevil si po vyhraném zápase trenér Jiří Váňa.