Po dobrém výkonu jsme porazili silnou Břeclav

/Slavičín/ Utkání proti Břeclavi se odehrálo konečně na výborně připraveném trávníku našeho stadionu. Do zápasu nemohlo nastoupit zraněné trio T. Švach-Elšík-Horáček, ale na našem výkonu to nebylo znát.

FC TVD Slavičín

2:0 (1:0)

Branky: Kříž, Bartoš
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Goňa, Kocián, Lukaštík, Mezírka – Zvoníček, Kalus, Školník, Bartoš – P. Švach, Kříž
Střídali: Salajka, Ondruš, Šmotek

Zápasový komentář

Hned ve 3.minutě měl Pavel Kříž velkou šanci. Po špatně odkopnutém míči hostujícího obránce se dostal míč k Pavlovi, který z malého vápna nejprve nechal vyniknout brankáře a následnou dorážku trestuhodně nedal, kdy zamířil vysoko nad. Hned v 7.minutě si našel odražený míč z rohového kopu Petr Švach a jeho centr našel hlavu Kříže, který těsně minul pravou tyč. V 11.minutě nacentroval míč Mezírka, ale jeho centr se za pomoci větru snesl na břevno hostující svatyně, kdy málem zapadl za brankářova záda. Ve 22.minutě jsme konečně zúročili převahu a množství šancí ve vedoucí gól. Bartoš posunul míč na Školníka, který napřáhl ke střele a jeho pokus gólman pouze vyrazil před sebe, kdy dobíhající Pavel Kříž měl již jednoduchou pozici. V 31.minutě postupoval z boku sám Kalus, ale jeho finální přihrávka před bránu hostí našla pouze nohu obránce, který míč vykopl na roh. Těsně před odchodem do kabin jsme měli další tutovku na noze. Tentokrát se skvěle uvolnil v šestnáctce Kříž, který předložil na malé vápno míč Kalusovi, ale ten jej promáchl, kdy se následně dostal balón až k Bartošovi, který bohužel trefil v prázdné bráně nohu posledního obránce. Do kabin jsme šli s jednogólovým náskokem, ale podle počtu šancí měl být náskok větší.

Ve druhé půli se snažili hostující hráči udělat něco s výsledkem, ale tím jenom nahrávali našim rychlým brejkům. V 56.minutě postupoval Goňa sám na brankáře, ale jeho střela minula jen těsně levou tyč. Hned v 59.minutě po chybě hostující obrany postupoval sám na brankáře Kříž, ale jeho střela minula jen o kousek pravou tyč. V 71. minutě se do první vážné šance dostali hosté. Po špatné rozehře postupoval hostující hráč na Vypušťáka, ale prováhal správný moment na střelu a Goňa včasným skluzem vypíchl míč na roh. Nedáš-dostaneš mohlo platit o pár minut později. Dlouhý nákop výborně sklepnul hlavou Kříž na Petra Švacha, který tváří v tvář brankáři nedal další obrovskou šanci, kdy jeho střela šla těsně vedle. V 78.minutě nás podržel brankář Vypušťák, kdy zlikvidoval střelu hostujícího útočníka. V 84.minutě jsme přidali uklidňující trefu Adamem Bartošem. Ten se pěkně uvolnil v šestnáctce a nekompromisně vystřelil pod břevno. Do konce utkání se již nic nestalo a my tak Břeclavi oplatili podzimní porážku.

Napsali o nás

Fotbalový Slavičín i s mladíky slavil výhru – zlinsky.denik.cz

Po půlroce bez bodu. Fotbalisté MSK padli ve Slavičíně – breclavsky.denik.cz

Fotogalerie

Slavičín – Břeclav – slavicin.rajce.idnes.cz