Z Valašské Polanky odjela slavičínská rezerva bez bodu

/Valašská Polanka/ Utkání dvou prvních celků tabulky slibovalo atraktivní zápas, který přilákal do ochozů poměrně velký počet diváků. Rezerva i přes slibný začátek nedokázala udržet tempo a z Polanky odjela se čtyřgólovým přídělem.

4:0 (3:0)

Sestava: Kuja – Goňa, Zámečník(ZL), B. Fojtík, Floreš – L. Šebák, M. Švach, Bartoš, Šmotek – Fojtů, A. Fojtík
Střídali: Both, Ondruš, Janků

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího se hrál svěží fotbal, především ze strany hostí, kteří velmi dobře kombinovali a byli jednoznačně lepším týmem. Domácí jen nakopávali dlouhé míče a snažili se útočit pouze z brejkových situací. Hosté měli v první půlhodině několik dobrých příležitostí, ale ani jednou se jim nepodařilo překonat skvělého Kolínka v domácí brance. Ve 33. minutě se však domácím po rychlé akci ze strany podařilo vstřelit branku, hosté ztratili koncentraci a v závěru poločasu ještě 2x chybovali a tak se šlo do šaten za stavu 3:0

Do druhé půle domácí nastoupili se stejnou taktikou a opět jen nakopávali míče na hrotové útočníky. Hosté provedli několik změn a snažili se opět kombinovat, ale domácí je již téměř k ničemu nepustili a naopak kontrovali rychlými protiútoky, z nichž v samotném závěru ještě jeden šťastně proměnili.

,,Do zápasu jsme nastupovali s odhodláním zisku bodů a zdramatizování závěru soutěže. Hned od začátku utkání jsme byli aktivnější a vytvořili si řadu šancí, ale opět nám chyběl klid v zakončení, a tak nás soupeř potrestal po našich individuálních chybách. Ve druhé půli jsme se ještě pokusili o zvrat, prostřídali a otevřeli obranu, ale domácí se zatáhli k vlastní brance a výhru si již nenechali vzít. Výsledek utkání je pro nás krutý a neodpovídá dění na hřišti, ale takový už je fotbal,“ zhodnotil zápas trenér Jiří Váňa.