Z Mladcové si naši dorostenci odvezli všechny body díky výbornému výkonu brankáře Gergely

/Mladcová/ K dalšímu mistrovskému utkání naše ,,mladé pušky“ tentokrát zajížděly na půdu Mladcové. Zde napravily zaváhání z minulého kola, kdy si po dobrém výkonu odvezly všechny body.

0:3 (0:2)

Branky: Dobiáš, Fojtů z pen., Staněk
Sestava FC TVD Slavičín
Gergela – Švadleňák, Dobiáš, Bařinka, Janků – Staněk, Melichařík, Častulík, Zvoníček, Salajka – Fojtů
Střídali: Bor, Hamalčík

Zápasový komentář

Zápas se hrál od prvních minut ve velmi svižném tempu, kdy mi byli lepší na míči, ale soupeř zase hrozil nakopávanými míči za obranu. Ve všech nebezpečných situacích domácích nás vždy podržel skvěle chytající Gergela. V 18. minutě došlo k první změně skóre, kdy si na rozehraný rohový kop na bližší tyč naběhl Adam Dobiáš a neomylně poslal míč za záda domácího brankáře 0:1. Tato situace evidentně domácí vyvedla z koncepce a tak za necelých 10 minut zbytečně faulovali nadějného hráče Radima Hamalčíka a nařízenou penaltu proměnil Kuba Fojtů 0:2. Do poločasu se už nic podstatného neděje, oba týmy si ovšem připravily několik slibných příležitostí ke skórování.

Druhá půle byla ve znamení narůstajícího tlaku domácích, všechny pokusy opět zastavil vynikající Gergela. A tak se opět připomněli naši hráči a zasadili pomyslný hřebík potřetí. V 61. minutě zakroutil svůj projektil neomylně Staněk za záda bezmocně přihlížejícího brankáře 0:3. Za tohoto stavu se hra poněkud uklidnila, domácí ale nesložili zbraně. Oba týmy však využily hokejového střídání, hra se začala kouskovat, a tak už se na výsledku nic nezměnilo.

Pozápasový komentář

,,O soupeři jsme měli nějaké informace, zejména o tom, že disponují vysokými a silově vyspělými hráči. Dále jsme věděli o ofenzivní síle tohoto nepříjemně hrajícího soupeře. Když si navíc vybavíme naše nepovedené vystoupení z předchozího kola, jsme s výsledkem nadmíru spokojeni,“ rozpovídal se na úvod asistent trenéra Michal Švach a pokračuje. ,,Výsledkově a zejména s předvedenou hrou v první půli jsme spokojeni. Druhá půle byla o poznání horší, nicméně proti všem šancím domácích byl dnes bezchybný  Gergela. Po třetí brance jsem věřil, že zápas zvládneme a odvezeme si cenné vítězství. To se nakonec vyplnilo,“ uzavřel spokojeně naladěný asistent trenér Michal Švach