Z dalekého Pelhřimova jsme si odvezli všechny body!

Pelhřimov podzim 16

/Pelhřimov/ Zdá se, že daleké cesty nám svědčí. Tentokrát jsme zavítali do Pelhřimova, kdy si po gólu Kříže odvážíme všechny body.

Pelhřimov

0:1 (0:1)

Branky: Kříž
Sestava FC TVD Slavičín
Jelínek – Kalus, Elšík, T. Švach, Mezírka – Goňa, Školník, Horáček, Matůš, Bartoš – Kříž
Střídali: Velecký, Kalík, Ondruš

Zápasový komentář:

Do utkání jsme vstoupili vlažně. V 5. minutě po naší ztrátě šli domácí do brejku, ale jejich střelu nadvakrát zkrotil Jelínek, který dostal poprvé šanci v novém ročníku divize D. Od té doby se hra odehrávala především mezi oběma šestnáctkami a byla plná osobních soubojů. V 30. minutě nacentroval Goňa z pravé strany míč na osamoceného Kříže, který ale trestuhodně minul bránu. V téhle chvíli jsme byli na míči a měli hru pod kontrolou. Vrcholem byla 34. minuta. Výborný presink na půlce hřiště vedl k zisku míče, po kombinaci se dostal k centru agilní Goňa a přesně našel hlavu Kříže, který se z takových pozic nemýli – 0:1. Domácí se zmohli těsně před koncem poločasu k zajímavé šanci, ale přímý kop skvěle vyrazil Jelínek.

Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe než náš soupeř. Domácí jsme přehrávali a ti se bránili jenom za cenu odkopů. V 54. minutě si našel odražený míč Bartoš a z penaltového místa ho bohužel vychytal domácí brankář. Další závary skončily na naší nepřesnosti nebo v rukavicích domácího brankáře. V 66. minutě Matůš výborně zastoupil Jelínka, kdy vyhlavičkoval míč mířící na volného hráče domácích, který by mohl dát gól. Do konce utkání se odehrával stejný scénář. Soupeř nakopával dlouhé míče, která naše obrana uskákala a po zásluze si tak odvážíme cenné tři body.

Pozápasový komentář:

,,Myslím, že jsme začali aktivně. Byly tam menší obavy i díky rozcvičce, když jsem viděl, jak se někteří rozcvičovali. Domácí měli jeden náznak šance po nedorozumění naší obrany, ale pak jsme převzali iniciativu. Trošku náš ještě přibrzdilo zranění Tomáše Švacha, kdy jsme nevěděli jestli bude střídat nebo, ale nakonec pokračoval ve hře. Gól jsme dali po krásné kombinaci, kdy Goňa přesně nacentroval míč na Kříže, který se nemýlil. Druhý poločas jsme věděli, že domácí budou všechno nakopávat. Byly tam jenom souboje, žádná kombinace, ale i tak jsme byli aktivní a měli jsme dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili. Díky tomu jsme se strachovali až do konce, ale uhájili jsme naše vedení a za tři body jsem strašně rád,“ komentuje spokojeně trenér Milan Otépka.