Z Bohumína jsme si dovezli pouze bod za remízu

/Bohumín/ Poprvé jsme zajížděli k venkovnímu zápasu a hned to bylo na horkou bohumínskou půdu. My sice brzy inkasovali, ale ještě do poločasu se nám podařilo skóre otočit. Ve druhé půli jsme odmítli navýšit naše vedení a tak přišel zákonitě trest, díky čemuž jsme si odvezli pouze bod za remízu.

2:2 (1:2)

Branky: Kalus, Horáček
Sestava: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Kalus, Mezírka – Goňa, Zvoníček, Horáček, Školník, Juřica – Žůrek
Střídali: L. Šebák, Kořenek, Fojtů

Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem uspět na bohumínské půdě. ,,Je to tak, my chceme jít do každého zápasu s cílem vyhrát, protože si myslím, že naše mužstvo má kvalitu na to,“ poodhalil předzápasové cíle trenér Slončík.

Vůbec poprvé jsme odehráli na jaře zápas na přírodní trávě. ,,Bylo to poprvé na přírodní trávě, což bylo úplně jiné než na umělé. Náš výkon snesl měřítko, byly tam slušné kombinace, ke kterým přispěl i kvalitní trávník v Bohumíně,“ vysekl poklonu tamnímu hospodáři trenér.

Pak už se věnoval pouze zápasu. ,,My jsme na začátku zápasu udělali chybu při autovém vhazování, kdy šel po jednoduché situaci Bohumín do vedení. My už před obdrženým gólem měli zajímavé akce, dokonce jsme dali branku, kterou nám ale sudí odepřel po odmávaném ofsajdu svého asistenta. Nicméně se nám podařilo záhy vyrovnat a před koncem poločasu dokonce otočit zápas, což si myslím, že bylo naprosto zasloužené,“ okomentoval zajímavou první půli a pokračoval druhou. ,,Do druhého poločasu jsme šli s cílem pokračovat ve své hře. Soupeř hrál doma, takže jsme předpokládali, že to vytáhnou a budou se snažit jít za vyrovnáním. To se přesně i odehrávalo, nám se naskytly velké brejkové situace, které jsme nedotáhli do konce. Kdybychom proměnili obrovskou šanci na 3:1, těžko by se domácí zvedali,“ má jasno kouč. Bohužel jsme ji neproměnili a tak přišel trest. ,,Po špatně dohrané standardní situaci se domácí pěkně trefili a vyrovnali na konečných 2:2.“

Své hodnocení zápasu zakončil Petr Slončík mrzutě. ,,Po celém průběhu utkání cítím remízu jako ztrátu. Mrzí mě to a myslím si, že takhle rozehraný zápas bychom měli prostě zvládnout a vyhrát, což se nám teď bohužel nepodařilo.“