Výhra proti Bohunicím se nerodila lehce

Bohunice příprava

/UT Hrádek/ Po čtrnáctidenní herní pauze zaviněné chřipkovou epidemií hráčů Zlína se konečně dočkali domácí dalšího přípravného utkání. Tentokrát jsme změřili síly s ambiciózním týmem TJ TATRAN BOHUNICE, který je účastníkem jihomoravské župy. V loňské sezoně tuto soutěž s přehledem vyhrál, po rozhodnutí vedení klubu však nabídnutou možnost hrát divizi ,,D“ nevyužil.

4:0 (3:0)

Bohunice
Branky: 2x Elšík, Školník(z penalty), Kříž
1. poločas: Jelínek – Goňa, Elšík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Plšek, Školník, Horáček, Šindler – Velecký
Střídali: Vypušťák, Kocián, J. Fojtík, B. Fojtík, Floreš, Bartoš, Kříž

Komentář k utkání:

Úvodní minuty zápasu naše mužstvo prospalo. Kombinace soupeře a zejména dlouhé míče za obranu našim hráčům dělaly problémy. K dobře běhajícímu soupeři jsme přistupovali pozdě, a proto to byli hostující hráči, kteří si připsali první střelecké pokusy. V 8.minutě se vydal z vlastní poloviny k samostatnému úniku obránce hostů, a jen díky včasnému vyběhnutí Jelínka, jsme tuto ,,tutovku“ soupeře přežili bez úhony. Vrchol hostujícího tlaku byla nastřelená tyč  z přímého kopu. Domácí o sobě dali vědět hned v zápětí, kdy těsně vedle pravé tyče zakončoval Mezírka. Za necelé dvě minuty se po nenápadné akci po pravé straně dostal k míči nikým neobsazený P. Elšík a jeho střela znamenala gól pro domácí. Vedení však na kopačky domácích potřebný klid nepřineslo. Soupeř nás dostával pod tlak jednoduchými nákopy za obranu. Naštěstí k přímému ohrožení brány to nevedlo. Ve 25.minutě jsme zahrávali roh a ke slovu se dostala dvojice Lukaštík – Elšík, a pro naše barvy to znamenalo vedení 2:0. Od této chvíle se hráči uklidnili, zjednodušili hru, dobře kombinovali a soupeře začali přehrávat. Když už to vypadalo na dvougólový poločasový výsledek, ke slovu se dostal Školník, který se protáhl přes obránce do pokutového území a tam byl faulován. Sám faulovaný hráč nařízenou penaltu proměnil a skóre se měnilo potřetí 3:0.

Ve druhé půli došlo ke střídání a průběžně jsme dali příležitost šesti střídajícím hráčům. Stejnou možnost využil i soupeř, který je v Luhačovicích na soustředění. Hra už nebyla tak svázána taktickými pokyny, obě mužstva spíše myslela na útok než na bránění. V 56.minutě se po centru Petra Švacha prosadil hlavou Kříž a ukazatel se měnil počtvrté – 4:0. Během zbývající půlhodiny byly šance na obou stranách, u nás zejména samostatný nájezd P. Švacha a zakončení Floreše. Soupeř však nezůstával pozadu, všechny šance ovšem vychytal skvělý Vypušťák.

Pozápasový komentář:

,,Tentokrát na našich hráčích bylo znát, že jsme minulý týden nehráli. Zejména první dvacetiminutovka nebyla z naší strany povedená, paradoxně jsme se ale dostali k dvoubrankovému vedení. Poté už se kluci uklidnili a dostali jsme se k naší kombinační hře a díky tomu i k dalším šancím.  Trochu je mi líto soupeře, který měl taky své kvality, ovšem dostal lekci z produktivity,“ zakončil komentář k utkání asistent trenéra Michal Švach.