Vítězství dorostenců se v nedalekých Luhačovicích nerodilo lehce

/Luhačovice/ V dalším hracím kole jsme zajížděli na umělou trávu do nedalekých Luhačovic. Dle dosavadního postavení obou mužstev v tabulce se mělo jednat o ,,zdánlivě“ jednoduché utkání. Domácí posíleni o hráče Fastavu  Zlín nejsou zjevně s postavením v tabulce smířeni a od prvních minut to bylo znát.

2:3 (0:0)

Branky: Švach, Švadleňák, Šmotek
Gergela – Svoboda, Miklas, Vrba, Staněk – Švach, Blažek , Šmotek, L. Zámečník(BO), Švadleňák – Fojtů
Střídali: Fiodor, Častulík J.

V průběhu první půle nám vázla kombinace a kupili jsme spousty nepřesností. Snad jedinou větší šanci jsme si vypracovali ve 30. minutě, kdy se dostal míč až k osamocenému Švachovi, který ovšem při zakončení mířil nad kovovou konstrukci. Domácí vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali na brejkové situace, kterých měli v průběhu první půle hned několik. Ovšem žádná se neurodila, a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal pro naše barvy obrovskou šancí, kdy se do samostatného úniku dostal Jakub Fojtů, bohužel jeho pokus gólman kryl. Fráze ,,nedáš- dostaneš“ platilo i v tomto utkání. Hned při následné akci se do zakončení dostal domácí útočník a svůj nájezd proměnil ve vedoucí branku – 1:0. Obdržená branka naše hráče probudila z letargie, přidali na důrazu a rychlosti. Toto zlepšení přineslo ovoce v podobě brejkové situace, na jejímž konci byl agilně hrající Švach, který velmi mazácky uklidil míč k pravé tyči – 1:1. Prakticky tu samou situaci, která předcházela vyrovnání, si naši kluci zopakovali i za pár minut, akorát s tím rozdílem, že tentokrát chladnokrevně zakončil Jan Švadleňák – 1:2. Vedení přineslo klid do našich řad, lépe jsme kombinovali a dostávali se do zakončení. Žel bez brankového vyjádření. S blížícím se závěrem domácí otevřeli hru, zesiloval tlak a výsledkem toho byla spousta standardních situací. Po jedné takové se dostal centrovaný míč až na úplně volného útočníka domácích, který tak srovnal na 2:2. Když už to vypadalo, že utkání skončí nerozhodně, dostal se do úniku kapitán Šmotek a propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Závěrečnou snahu o vyrovnání naši kluci ustáli, a tak jsme si odvezli v nedělním prosluněném dopoledni plný bodový zisk.

,,Tak náročné utkání jako bylo to dnešní čekal asi málokdo. Domácí nás evidentně zaskočili a byli víc než důstojným soupeřem. Kdyby proměnili některou z nabízených šancí první půle, mohl být poločas klidně 3:1. Před kvalitami soupeře smekám a myslím si, že v tabulce se rozhodně posunou. My to dnes zvládli s vypětím všech sil a za to klukům patří dík. Vrásky mi však dělá obnovené svalové zranění Blažka a podvrtnutý kotník kapitána Šmotka. Čeká nás teď poslední domácí utkání s velmi kvalitním Hulínem a chtěli bychom se rozloučit s našimi diváky vítězně,“ shrnul vítězné utkání v Luhačovicích asistent trenéra Michal Švach.