V regionálním derby proti Brumovu zvítězili naši dorostenci po penaltách

/Brumov/ Až devátý zápas podzimní části nového soutěžního ročníku připravil pro diváky i hráče  regionální derby dvou odvěkých rivalů, kdy naši dorostenci zajížděli na horkou půdu Brumova.

2:3p (2:0)

Branky: Zvoníček z pen., Ondruš
Gergela – Vrba, Janků, Ondruš , L. Zámečník(BO) – Šmotek, Švadleňák, L. Zámečník(ZL), Staněk, Zvoníček – Fojtů
Střídali: Častulík J., Miklas, Fiodor

Po úvodním opatrném začátku to byli naši kluci, kteří se jako první dostali v rozmezí pěti minut do dvou gólových situací. Při první šanci zakončoval brejkovou situaci zlínský L. Zámečník. Bohužel k naší smůle míč, který směřoval do odkryté brány, stačili obránci domácích odvrátit na rohový kop. V zápětí po dobře rozehrané standardní situaci hlavičkoval Ondruš do kovové konstrukce. Bohužel nedáš – dostaneš se vyplnilo hned při první herní situaci domácích, kdy jsme lehkovážně přistoupili k bránění soupeře a ten se tak pohodlně dostal do vedení 1:0. Vedoucí branka domácí evidentně nakopla a do poločasu bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo. Druhý gól tak na sebe nenechal dlouho čekat a situace, která tomu předcházela, byla jako přes kopírák. Opět laxní bránění, ztráta míče na půlící čáře, přečíslení a vedení domácích 2:0.

V poločase bylo v kabině hodně dusno a po úpravách v sestavě se náš herní projev zlepšil. Kluci přidali na důrazu v osobních soubojích, zlepšili jsme pohyb bez míče, a tak se dostavili i šance. Výsledkem vzrůstajícího tlaku byla situace ze 75. minuty, kdy střílený centr od Častulíka zastavil hráč domácích rukou a nařízenou penaltu Zvoníček bezpečně proměnil – 1:2. Ve zbývajících minutách jsme vsadili vše na jednu kartu a štěstěna se na nás nakonec usmála. V poslední minutě se po další standardní situaci nejlépe zorientoval Filip Ondruš a vyrovnal hlavou na konečných 2:2. V penaltové loterii jsme byli 100%, postupně své penalty proměnili Častulík, Vrba, Zvoníček, Janků a rozhodující kapitán Šmotek.

,,Z dnešního vystoupení mám smíšené pocity. Když někdo prohrává venku o dvě branky a nakonec vyrovná, přičemž ještě přidá bonusový bod z penalt, musí být spokojený. Nicméně přístup, jakým hráči přistoupili k derby, nebyl vůbec podle našich představ a možností. Cením si hlavně toho, že ve druhé půli ještě kluci chtěli něco s výsledkem udělat,“ zhodnotil derby asistent trenéra Michal Švach.